Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Облагородяване на цитруси

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Charodeika » 02 Мар 2009, 18:42

Pavlina Nikolova Днес пообиколих няколко магазина ,и имаше много малки лимони по 6 лв :D ,но ако не бързаш много ,по нататък ,ще гледам да ти пратя ,клончета от моите лимони ,само да живнат след зимата :da1
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот HobGoblin » 02 Мар 2009, 19:06

Е така с клончета няма ли да е трудно, като се клъцнат получават емболия /гълтат въздух :) / и се скапват. Аз пробвах с клонки( вярно доста дебелички бяха - въпреки че за дървесните видове се препоръчват млади клонки - невдървени), сложих даже и професионален вкоренител и какво ли не опитах и не става. Успях само от семка с всичките цитруси които успях да докопам но пък не са благородни, но си ги отглеждам с надеждата скоро да намеря благородници и на място да си ги облагородя. Все пак ако решиш да пращаш клонки добре е веднага да се сложат във вода или гел на водна основа заради емболията, като знам дори и куриерите какви са светкавици...
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 02 Мар 2009, 20:37

Хей, благодаря за новите отговори! :D Утрe-другиден ще пиша повечко, че сега съм малко ангажирана. :da1
Последна промяна Pavlina Nikolova на 09 Мар 2009, 15:29, променена общо 1 път
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Charodeika » 02 Мар 2009, 20:56

HobGoblin и двата лимона ,които имам са от клончета вкоренени във вода ,повечето хора ги садят под буркан ,но аз пробвах първо във вода после под буркан ,родиха на втората година :D
този е обикновенния ,който ми харесва повече на вкус :)
Изображение
Изображение
този става с огромни плодове ,но на мен не ми харесват на вкус а и зимата остава плешив :)
Изображение
а това е червеното портокалче ,което се мъча да спася ,почти не му останаха клони и от есента постоянно е отрупано с цветове ,които изсъхват заедно с клоните ,а по него няма паразити :l тези дни го изнесох навън дано бързо се съвземе а и времето да се задържи така хубаво :-da
Изображение
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот HobGoblin » 02 Мар 2009, 21:08

Charodeika аз също използвам тези похвати, ама го правя с торбички, играл съм си не е като да не съм опитвал, може просто да не ме обичат лимоните, самия аз съм доста кисел понякога и сигур ги конкурирам :P
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Charodeika » 02 Мар 2009, 21:11

Явно си правите конкуренция , :) но не се отказвай ,смени торбичките ,пробвай с буркани или шишета ,ще успееш :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 09 Мар 2009, 15:33

Да докладвам - както писах в темата за изложението "Флора", не се стръпях и си купих от там лимонче. Само че изобщо не знам какъв сорт е и дали ще ми хареса, когато започне да плододава. Надявам се! :D
Но това не значи, че съм се отказала от облагородяването и вкореняването. И това искам да направя, ако ми се отдаде възможност. Но засега това няма да стане с моето лимонче, защото е мъничко. А и не знам какво е. Надявам се да посъбера различни сортове. :D :D :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот zamakat » 09 Мар 2009, 20:59

Значи нали разбра , резници имаш, само чакаме да се появи куриер.Все ще се появи изгоден случай.Виж само как става -когато човек силно иска нещо то става :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 10 Мар 2009, 09:32

zamakat написа:Значи нали разбра , резници имаш, само чакаме да се появи куриер.Все ще се появи изгоден случай.Виж само как става -когато човек силно иска нещо то става :D


Права си - когато човек наистина силно иска нещо, то се случва. :D Сега много предложения ми "заваляха", но от твоето наистина бих се възползвала още тази година, защото ми е голяма тръпка да се пробвам в облагородяването, а след като вече имам питомно лимонче, просто трябва да поизчакам и двете да поотраснат малко, за да станат готови за това и да пробвам. :D
Лек ден на всички!!! :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 10 Май 2009, 17:46

Много съм несериозна!!! :(
Толкова много исках да имам лимонче, а когато се сдобих с него на 8-ми март, не се погрижих добре за него. Не стига, че не го пресадих, ами и с поливането бях несериозна, не го поставих на достатъчно светло ... Резултатът беше, че бързо опадаха всичките му листа, а пъпката, която започна да се развива изсъхна! :( Сега е голи пръчки и то от доста време! :(
Едва вчера го пресадих и изнесох навън (но аз чаках и да се сдобия с хубава горска почва и конска тор, което стана по Великден). Така че вярвам пъпката, която се развива сега, бързо да порасне в този хранителен и екологичночист субстрат! :da А чакам и други пъпки да се развият и дръвчето скоро да се раззелени хубаво!!! :da
Мисля по идея на мъжо да подрежа едното клонче, че е значително по-дълго от другото и наистина има нужда от оформяне, което аз лично мислех да оставя за нататък. Но наистина е по-добре сега. Пък и това сигурно ще се отрази добре на развиващите се пъпки. :D
Айде - стискайте палци на това любимо мое дръвче (то и другите мои растения са ми любими де :) - все пак в общежитието нямам много място и доста подбирам цветята, които отглеждам сега)!!! :-p
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron