Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Антуриум?

23 Окт 2008, 09:10

От старо растение откъснах няколоко стъбълца с бели коренчета.В настоящият момент са в чаша с вода. Може ли някой да ми каже дали трябва да ги поставя вече в саксия или още да чакам да нарастнат коренчетата?

Re: Антуриум?

21 Фев 2009, 20:06

От моя опит с антуриума, даже не е необходимо да го топиш във вода, дори и да няма коренчета, има едни странични пъпки които са неразвити корени, сложи ги в малка саксийка с лека и рехава почва, влажна но не мокра и ги затвори в найлонова торбичка( от тези който се затварят ) за около 2 седмици е готово :)

Re: Антуриум?

21 Авг 2009, 08:33

И аз мисля, че антуриума не трябва да се топи във вода, а можеш направо да го засадиш. Ето два от моите красавци:

Изображение
Изображение

Re: Антуриум?

24 Авг 2009, 15:03

дайте ми съвет за моя . Листата му постоянно стават на жълти и кафеви петна. Режа ги и новите пак така стават . имам го от година и половина и нито веднъж не е цъфнал.

Re: Антуриум?

24 Авг 2009, 22:42

Да не би да го пече слънцето или да го преполиваш? :b

Re: Антуриум?

24 Авг 2009, 23:15

ilian_tedi1 написа:дайте ми съвет за моя . Листата му постоянно стават на жълти и кафеви петна. Режа ги и новите пак така стават . имам го от година и половина и нито веднъж не е цъфнал.


Ако водата, с която го поливаш съдържа варовик листата пожълтяват. Полива се повече през пролетта и лятото, през зимата по-умерени количества вода. Почвата е от голямо значение и не обича пряка слънчева светлина.

Re: Антуриум?

25 Авг 2009, 16:01

не е на пряка слънчева светлина и уж не го преполивам ,но не съм сиигурна ,че почвата е подходяща, защото го пресъдих в универсален субстракт.

Re: Антуриум?

25 Авг 2009, 18:59

От варовита вода се получава, както е казала Арека, и принципно не е от тези цветя които обичат много водата( поне моя опит е такъв ), и обикновенно повечето хора го убиват с преполиване. Ако скоро си го пресаждала, значи и почвата е ок. Ако не е, може да подсилиш малко желязото при торене. Обича по-рехави почви, корена трябва да "диша", виждал съм даже в лека почва с добавени парчета от дървесни кори.

Re: Антуриум?

28 Авг 2009, 09:52

А вие вашите с каква вода ги поливате? Става ли с дестилирана или минерална? Аз съм от Стара Загора и при нас водата е много твърда.

Re: Антуриум?

28 Авг 2009, 10:29

С дъждовна е добре. Ако нямаш и водата е твърда по малко оцет се слага във водата( образува с варовика неразтворима сол )
Добави отговор