Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Такка (Tacca)

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Такка / Tacca

Мнениеот Pavlina Nikolova » 12 Мар 2009, 19:08

Charodeika написа:На мен ми се гледа скъпичко и затова с едно момиче си поръчахме семенца от чужбина ,в Бг не съм срещала иначе отдавна да съм си купила :D


Благодаря много!

П. С. На мен ми се гледа нещо, описващо ме като личност :) - мухоловки, жасмини, кактуси, камъчета и обеси, водни лилии и т. н. Растения показващи характер, свободолюбивост, екзотичност (не че таката не е екзотична), индивидуалност. Цената няма значение. :D Ето - дионеята не е скъпа, но за мен е незаменима! :-p
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот Charodeika » 30 Мар 2009, 22:56

Получих семенца за такката :da ,дано нещо поникне ,стискайте палци :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот HobGoblin » 30 Мар 2009, 23:01

Charodeika написа:Получих семенца за такката :da ,дано нещо поникне ,стискайте палци :D


ако не поникне, пробвай с GA3
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=gibberellic+acid&_sacat=See-All-Categories

вземи си на прах/кристали, в разтвор не трае дълго. И имай предвид че дори и 1 грам е ужасно много като количество - ползва се в доста ниски концентрации, примерно 100-200 ppm/ част на милион /
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот Charodeika » 30 Мар 2009, 23:28

Ти пробвал ли си го ?
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот HobGoblin » 30 Мар 2009, 23:33

Да, не за Така но за много други видове да. Само внимавай с концентрацията, това е хормон и както и при хората се прилага много внимателно
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот keisi-flowers » 31 Мар 2009, 09:18

HobGoblin написа:Да, не за Така но за много други видове да. Само внимавай с концентрацията, това е хормон и както и при хората се прилага много внимателно

HobGoblin,този препарат за вкореняване ли е или за обогатяване на почвата ,ще се радвам ако напишеш повече инфо че ме заинтригува пък ако поръчваш по-нататък да се присъединя
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот HobGoblin » 31 Мар 2009, 10:38

keisi-flowers написа:
HobGoblin написа:Да, не за Така но за много други видове да. Само внимавай с концентрацията, това е хормон и както и при хората се прилага много внимателно

HobGoblin,този препарат за вкореняване ли е или за обогатяване на почвата ,ще се радвам ако напишеш повече инфо че ме заинтригува пък ако поръчваш по-нататък да се присъединя


http://en.wikipedia.org/wiki/Gibberellic_acid
и по-специално:
Gibberellins have a number of effects on plant development. They can:

1) stimulate rapid stem and root growth,

2) induce mitotic division in the leaves of some plants,

3) increase seed germination rate.


т.е. за семките е важна последната 3-та точка. В линка има и концентрацията която е препоръчително да се използва 0.01-10мг/Л, т.е. дори и с най-високата препоръчана концентрация, 1гр е достатъчен за 100 литра ако не бъркам нещо :)

Ако се намира точна(аналитична) везна е лесно, но ако няма може да се ползва следната схемичка: ако 1 гр(1000мг) се разтворят в 100 мл разтворител, резултатиния разтвор ще бъде с концентрация 10мг/мл, след което от него се отмерва 1 мл( може със спринцовка ) и се разтваря в 1 Л вода, това ще даде разтвор 10мг/Л. Разтвора( тези 100-те мл ) се пъхва в камера да замръзне, и още по-добре в малки пластмасови епруветки( тип "Епендорф" със тапа - струват някакви стотинки ) по 1 мл и да се замразят. Така когато потрябва се взима една такава малка епруветчица и се разтваря в 1 литър а останалите си стоят замразени. Причината е че в разтвор GA3 е много нетрайна - максимум 1 денонощие, след което разтвора от 1Л става безполезен, освен ако не се замрази и той :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот keisi-flowers » 31 Мар 2009, 13:56

HobGoblin написа:
keisi-flowers написа:
HobGoblin написа:Да, не за Така но за много други видове да. Само внимавай с концентрацията, това е хормон и както и при хората се прилага много внимателно

HobGoblin,този препарат за вкореняване ли е или за обогатяване на почвата ,ще се радвам ако напишеш повече инфо че ме заинтригува пък ако поръчваш по-нататък да се присъединя


http://en.wikipedia.org/wiki/Gibberellic_acid
и по-специално:
Gibberellins have a number of effects on plant development. They can:

1) stimulate rapid stem and root growth,

2) induce mitotic division in the leaves of some plants,

3) increase seed germination rate.


т.е. за семките е важна последната 3-та точка. В линка има и концентрацията която е препоръчително да се използва 0.01-10мг/Л, т.е. дори и с най-високата препоръчана концентрация, 1гр е достатъчен за 100 литра ако не бъркам нещо :)

Ако се намира точна(аналитична) везна е лесно, но ако няма може да се ползва следната схемичка: ако 1 гр(1000мг) се разтворят в 100 мл разтворител, резултатиния разтвор ще бъде с концентрация 10мг/мл, след което от него се отмерва 1 мл( може със спринцовка ) и се разтваря в 1 Л вода, това ще даде разтвор 10мг/Л. Разтвора( тези 100-те мл ) се пъхва в камера да замръзне, и още по-добре в малки пластмасови епруветки( тип "Епендорф" със тапа - струват някакви стотинки ) по 1 мл и да се замразят. Така когато потрябва се взима една такава малка епруветчица и се разтваря в 1 литър а останалите си стоят замразени. Причината е че в разтвор GA3 е много нетрайна - максимум 1 денонощие, след което разтвора от 1Л става безполезен, освен ако не се замрази и той :)

HobGoblin благодаря много ще взема и аз да си поръчам дано са коректни с доставката ,аз още не съм прочела линка с информацията но дали се разтваря в спиртен разтвор като някои подобни или в чиста вода ,ще си напрегна мозъка да попреведа нещо :) :) :) а ти казвай ако кафето поникне че съм голям фен :D :D :D
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот HobGoblin » 31 Мар 2009, 16:50

Да в спирт се разтваря. А кафето никак добре не изглежда :( май няма да да го бъде
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Такка (Tacca)

Мнениеот keisi-flowers » 31 Мар 2009, 18:50

HobGoblin написа:Да в спирт се разтваря. А кафето никак добре не изглежда :( май няма да да го бъде

Дано прескочи трапа кафенцето ще кажа една молитва :) :) ,мисля си дали тази acid ще действа за трудно вкореняеми резници да се третират в разтвора преди да се засадят?
p.s Малей темата май беше за Tacca :( , моля да ни извините :da1 :da1 :da1
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron