Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Розова акация /Robinia hispida/

раздел декоративно-цъфтящи

Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот cvetar » 28 Ное 2012, 17:25

Изображение

Изображение

Изображение

Родината и е Северна Америка.Това красиво парково дърво с едри розови цветове понася добре студовете и издържа на жегите.Цъфти през пролетта - май,юни.Но има една особеност,че не образува винаги качествени семена и размножаването му чрез тях е несигурно,макар че в много сайтове посочват че е възможно размножаването и чрез семена.Затова остава възможността да го имате и вие,ако си облагородите подложка бяла акация с калем или пъпка от розова.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот dobis » 29 Ное 2012, 10:58

оооооо, направо поласкана за темата ... :)
Голяма красота е , но някак не е разпространена у нас . Като дете си спомням едно дръвче в един парк в Търново , после изчезна и години наред беше само спомен. Преди 3 години някъде, случайно една форумка показа в друг форум присадка на червен глог и от глога се завърта приказката за акацията. Оказа се , че при нея в хладилника има калеми ,времето беше супер за рязане , на другия ден калемите пътуваха към морето, а аз обикалях из трънаците да си търся подложка. Как да е извадих една пръчка , в една кофа два дена в дерето накисната и после в къщи. Един комшия се справя с калемосването,привиках го , Направи я човека , показа как ...благослових и на следващия ден с триона в гората . На място охласках цели 3 и това беше първия ми опит с присадките. Късмета на новака ме споходи , тръгнаха калемите , но едни красиви червени връхчета и пилетата изкълваха половината. Запази се един калем на едната, и цели 3 на другата. През пролетта на следващата година - ооооооооо...красота , цъфнаха ...пролетта беше студена , точно на 3 юни беше разцъфтяла. Миналата пролет с кирка и мотика се запътих да си извадя другата . С мъж помощник да копае и след 2 часа яка копан , как я сФършихме , извадихме дръвчето с два пигави корена... :l Но писано ми било да оцелее... на 6 май ,тази година имахме топла пролет , тя беше невероятна. Малка й е короната още , но има невероятен потенциал в нея. Бавно се развива за яката подложка на която е качена , затова и наскоро го измъдрих да опитам да добавя и някоя пъпка , че няма още нищо подходящо за калем , две клончета са , които могат да бъдат срязани , но само ако трябва да се спасява дръвчето , а да не му е уроки , ама е супер в момента. Може да стане малко кичозно , но ще опитам да й закача и жълт калем.Жълти поне има, а и те правят семена за разлика от розовата. Това последното не го знаех /аз нищо не знам за нея все още,някак не си направих труда един ред да прочета/. Тази година ми направи впечатление, че оформи малки шушулки , позарадвах им се , но много скоро след това ги изхвърли, реших че просто е слабо още и се застрахова дръвчето , но щом не иска да ражда семки , ще му се наложи да понесе лозарската ножица.
Другото дръвче съм го оставила на място в гората , грижите ми за него са само да поорежа малко белите издънки , но е ужасен буренак там и не мога да го наглеждам през лятото много -много заради пълзящите гадини. И то цъфна , признавам че и го бях позабравила ,като спра с куцукането , ще му отида на гости , но и на него ще трапосам жълта. Все едно ще се налага рязане на бели клони , поне да се пробвам и поочупя пак с процедурите по разкрасяването им , не бих казала точно облагородяване . Бялата е доволно красива и много, наистина луда и бясна подложка , когато и да я извадиш, тръгва ...
А онова кофата замина армаган още в края на първото лято някъде за Троянския Балкан , надявам се да е попаднало на стопанин и да е добре.
Сега следващото предизвикателство е червен глог , с червени цветове имам в предвид. Търсят се калеми
Аватар
dobis
Малко цвете
 
Мнения: 24
Регистриран на: 10 Ное 2012, 21:43

Re: Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот cvetar » 29 Ное 2012, 14:39

dobis написа:оооооо, направо поласкана за темата ... :)
Голяма красота е , но някак не е разпространена у нас .


Радвам се на интереса ти и ще се постарая да съм ти от полза...Права си,не е много разпространена тази акация,но навън сайтовете я предлагат от много места.Жалко,защото наистина е красива,виждал съм я разцъфтяла в частен двор и знам за какво става дума.Ще търся и аз начин,а подложки има.Не е проблем да оцелее и да се развива при нашите условия.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот dobis » 29 Ное 2012, 19:04

А , начина е да ти изпратя калем , но това зависи единствено от нея ...тя да се наеме , да започне да ги пуска повечко поне по 30 см... страхотно ще бъде. А аз ще се разтърся и размрънкам и за калеми от розовочервения глог... и направо цяла тема ще му спретнем и на него.
Аватар
dobis
Малко цвете
 
Мнения: 24
Регистриран на: 10 Ное 2012, 21:43

Re: Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот bella » 25 Дек 2012, 20:20

Боже, чудесна е тази розова акация ! От къде може да си купим??
Последна промяна bella на 22 Яну 2013, 10:29, променена общо 1 път
Аватар
bella
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Дек 2012, 20:07

Re: Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот cvetar » 26 Дек 2012, 08:37

bella написа:Боже, чудесна е тази розова акация ! От къде може да си купим??

Здравей и добре дошла,bella ! Потърси в разсадниците с чичко Гугъл -ето какво ми каза той на мен... :)

http://florimex.bg/start/index.php?opti ... 65&lang=bg
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот cvetar » 18 Яну 2013, 20:24

mya написа:И аз погледнах на този линк, но там са семена - дали се продават в по-голям вид - като снимката с плачещите иглолистни, за да се засадят и по-скоро да цъфтят. Предполагам, че Bella е имала това предвид, напоследък се появиха така други декоративни дръвчета.



mya,не търсиш както трябва....Всичко си има,но потърси внимателно !

като отвориш тази страница

http://florimex.bg/start/index.php?opti ... 58&lang=bg

цъкни на "ценови листи" в списъка отляво на български език със зелени букви !Ще ти отвори нова страница и отиваш на реда със зелени букви

"Нов ценоразпис 2012 разсадник град Септември"

и от там може да си свалиш на компютъра си ценовата им листа като exel - ски файл.Та в тази листа Robinia hispida я има в отворилата се таблица в раздела им

"Широколистни листопадни дървета в контейнер" под номер 574 до номер 582.

Явно са различни размери дървета,защото цените им варират от 65 до 225 левчета...Копирах и част от таблицата им

574...Robinia hispida C50L;6-8 65,00
575...Robinia hispida C40L;8-10 78,00
576...Robinia hispida C50L;10-12 88,00
577...Robinia hispida C65L;12-14 98,00
578...Robinia hispida C65L;14-16 128,00
579...Robinia hispida C65L;16-18 148,00
580...Robinia hispida C65L;18-20 168,00
581...Robinia hispida C65L;20-25 198,00
582...Robinia hispida C70L;25-30 225,00

Така че розови акации в контейнери има...в този разсадник.Поне в сайта им така е дадено.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот pupsy » 04 Фев 2013, 21:34

ООО, това е много красиво! И благодаря за последната информация, и на мен ще ми е от полза.
Последна промяна pupsy на 04 Апр 2013, 07:14, променена общо 1 път
Аватар
pupsy
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Фев 2013, 21:25

Re: Розова акация /Robinia hispida/

Мнениеот rotendo » 07 Мар 2013, 18:41

Прекрасно е, направо тръпки ме полазват от тази гледка. :-D
Аватар
rotendo
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Мар 2013, 18:35



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron