Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Подрязване на хибискуса

20 Фев 2012, 13:20

не съм градинар но тези растения ме кефят и вече си завъдих две високи са около две педи кажете как и по какъв начин трябва да почна да ги подрязвам зада се разклоняват и да започне оформяне на короната им ????

Re: Подрязване на хибискуса

20 Фев 2012, 15:12

Като начало направи им снимки и ни ги покажи тук във форума - не можем да гадаем как изглеждат,нали...А иначе си има общи правила,за да оформиш короната на хибито.Не казваш колко високи искаш да бъдат - но оформянето започва с откъсване на връхчето на растението.Тогава то ще надебелее малко и след известно време от пъпките в основата на листата ще се развият странични леторасти и така постепенно дръвчето ти ще се разклони.Обикновено се оставят 3-4 разклонения да се развият и като пораснат и те,отново им прекъсваш връхчетата.Така постепенно ще се получи разклоняване.
Най-добре изчакай да се постопли още и прекъсни връхчетата им.Ако сега го направиш,новоизраслите странични клончета може да се издължат поради по-късия ден и по-малкото светлина.

Re: Подрязване на хибискуса

20 Фев 2012, 15:23

мерси за бързия отговор но невиждам от каде се качват снимки тук в темата иначе веднага мога да ги снимам .....

Re: Подрязване на хибискуса

20 Фев 2012, 16:03

begleca_sv написа:мерси за бързия отговор но невиждам от каде се качват снимки тук в темата иначе веднага мога да ги снимам .....

Ами сигурно защото много бързаш... :) а ако се поразходиш из темите на форума ни,ще видиш и темата за представянето ти като нов член - откъде си,какви цветя и хобита имаш...да поздравиш и да те поздравят...за да имаш и очи да помолиш да ти отговорят хората,и да знаят те кому помагат...
viewtopic.php?f=51&t=169&p=10045#p10045
После пък в раздела "Снимки на вашите цветя" ще видиш и темата "Как се качват снимки във форума" с големи подробности и простичко и хубаво обяснено...и така щеше да се ориентираш безпроблемно...какво да направиш.Опитай пак !
viewtopic.php?f=16&t=384

Re: Подрязване на хибискуса

20 Фев 2012, 16:44

то ша стане дълга и широка моето хоби е риболовът както казах не съм цветар и няма да ме закрасти в форумите кадето влизам снимките се качват лесно за тука на човек му треба висше :)

Re: Подрязване на хибискуса

21 Фев 2012, 09:38

За висшето?-не съм съгласна! :-v
Я се пробвай!Много е лесно, а и ние ще видим, каква грижа имаш? :pp2

Re: Подрязване на хибискуса

22 Фев 2012, 11:57

ето качих ви снимки виждрате ли ги високи са около две педи мн бих искал да се оформят коронките им като истински дървета в умален вид !!
http://prikachi.com/images.php?images/962/4431962l.jpg

Re: Подрязване на хибискуса

22 Фев 2012, 18:13

begleca_sv написа:ето качих ви снимки виждрате ли ги високи са около две педи мн бих искал да се оформят коронките им като истински дървета в умален вид !!
http://prikachi.com/images.php?images/962/4431962l.jpg

Изглеждат добре и двете ти вкоренени хибискусчета.Не казваш колко високи искаш да са ти - но както вече ти писах,може просто да започнеш с откъсване на връхчетата им.Тогава те ще си пуснат странични разклонения и ще ги оформиш впоследствие като храстчета.Ами това е - ако ти харесва така достигнатата им височина в момента,откъсни връхчетата.Ако пък искаш да са стеблата им малко по-високи - изчакай да израснат още 15-20 см и тогава ги откъсни.Няма нищо сложно.

Re: Подрязване на хибискуса

22 Фев 2012, 19:05

oпределено искам да са по високи поне метър зада могат като ги поставя на земята лесно да достигат прозореца......
Добави отговор