Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Отопление за корените!?

раздел декоративно-цъфтящи

Отопление за корените!?

Мнениеот Slavi » 27 Яну 2012, 18:50

Здравейте на всички!

Казвам се Станислав! Нов съм в цветарството, но бързо напредвам! На скоро се регистрирах в този форум и ето дойде и време за първата тема!
Само да да ви помоля - не ме линчувайте, ако вече я има! Търсих! Заклевам се не открих подобна! :l

Та аз започнах с хибискусите! За сега се занимавам само с тях. Имам няколко цвята и общо 20-тина саксийки!
Сега обаче ме вълнува как по-бързо да ги развивам, особено зимата! Ровейки се в нета попаднах на нещо наречено Seedling heat mat! На български
ми е малко трудно да нагодя превода, но става дума за електрическа подложка, на която се нареждат саксийките, за да държи пръстта респективно корените топли! Така нямало гниене, мухал и т.н. Друго - растенията се развивали 3 пъти по-бързо! И друго - ускорява вкореняването на изрезките и семената! И в този ред на мисли си казах - ами светлина?!? Та така открих и Sun System! Лампи със спектър на слънчевата светлина! Всичко е много гот, но са от далечко и транспорта е солен! Та търсих да намеря в БГ, но нищо в нета! И ето я и моята питанка! - дали някой не знае от къде мога да си ги намеря в БГ и може би по-важното - някой има ли опит, та да разкаже за ефекта?

Благодаря предварително!

Поздрави!

Слави!
Аватар
Slavi
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2012, 22:48

Re: Отопление за корените!?

Мнениеот cvetar » 27 Яну 2012, 20:23

Е,още дошъл-недошъл - да те линчуваме... :P Няма,нямааа...Но си мисля,че като подгряваш корените на хибитата с тази твоя благородна цел да ги отглеждаш,може и да ги изпечеш по невнимание.Защото електронагревател ако е - трябва му и реле за температура,нали...Иначе - мирише на печени коренчета.Не знам откъде си го чел това,мнозина пишат в нет-а .Аз бих предпочел за такава цел поддържане на температурата в един общ обем,в който се намират и листата, и корените на хибито - тоест цялата саксия с цветето заедно.Примерно стъклен голям аквариум с монтирана лампа с нажежаема жичка 220 в ,която свети и затопля едновременно въздуха в него.Е,ако са много саксии - трудна ще ти е работата.

И...виж тук за тези отоплителни рогозки - вероятно някъде ще ги предлагат и у нас,но не съм ги срещал
http://www.monitor.bg/article?id=30387
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Отопление за корените!?

Мнениеот Slavi » 27 Яну 2012, 21:29

"Защото електронагревател ако е - трябва му и реле за температура,нали...Иначе - мирише на печени коренчета."

:) Благодаря за забележката cvetar!
Забравих да спомена че и за това съм помислил! В инструкциите пише че развиваната от тях температура е около 32 градуса по Целзий! Но, е добре за всеки случай да има и терморегулатор! И това го намерих! :)
Аватар
Slavi
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2012, 22:48

Re: Отопление за корените!?

Мнениеот liljana » 28 Яну 2012, 14:28

За вкореняване,да аквариума върши работа,но за хибитата,нещо не ми се връзва,таз мисъл,за затоплянето на саксията.
Светлина +оптимална температура/за общия обем и разликата,дневна-нощна/това да,но е мое мнение :pp7
Аватар
liljana
Малко цвете
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Мар 2009, 11:17



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron