Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

18 Сеп 2013, 09:45

Здравей отново, Цветар!

Ето снимки на хибитата за подложки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

не зная какви ще бъдат резниците за калеми - още не съм ги получила, ще ги снимам и тях, когато пристигнат.

не зная какво ще се получи - дано поне нещо се хване. благодаря ти за помощта, ще чета и другата тема. но в англоезичните картинки за присаждане на хибискус има доста снимки за присаждане на разцеп, разбирам, че ти препоръчаш странично под кората да се присажда заради по-малкото нараняване, но дали аз ще се справя...?

пролетта опитах кореново присаждане на клематиси - от повече от 100 опита нищо не тръгна :(

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

18 Сеп 2013, 17:07

belika написа:Здравей отново, Цветар!
... но в англоезичните картинки за присаждане на хибискус има доста снимки за присаждане на разцеп, разбирам, че ти препоръчаш странично под кората да се присажда заради по-малкото нараняване, но дали аз ще се справя...?


Аз не препоръчвам никому нищо...Само показвам как и какво съм правил и обяснявам подробно стъпка по стъпка как да опитате и вие,ако искате.

Всеки сам решава какво ще прави с подложките си ...все пак това е лично решение,нали ? Аз опитах,успях и показах КАКВО СЕ ПОЛУЧИ
Вярно е,че в нета картинки бол и точно това пречи на мнозина да вземат решение какво да правят.

Интересното е в случая това,че всички гледат картинките в чуждоезичните сайтове и им се дивят...но аз питам,къде в тези сайтове има показано развитието на направените облагородявания след известно време - да виждате как са се развили и цъфтят ? Къде има проследяване по дати,седмици,месеци и години след това да ти показват как облагородените хибита цъфтят ?

Е,аз ви го показвам всичко това и разказвам и за трудностите покрай всеки начин на облагородяване.От 2009 г досега съм проследил как се развиха и как продължават да ме радват с много цветове.

Да,холандците и други производители облагородяват на разцеп.Да,това е признат добър начин да облагородиш.Но има и недостатъци...

Затова и човек прави избор - да гледа картинки в нета и да няма кого да пита ....или да облагороди по други,също доказани начини.И да види какво се е получило - а ако иска някой може да хване влак,автобус... и да дойде и да види и да пипа на живо РЕЗУЛТАТИТЕ от облагородяването по показаните начини...А това в нета отсъства.Нямаш такава опция...

Ето това е разликата.

Дали ти ще се справиш не зная.Но ако не опиташ,как би могла да разбереш ?

Всъщност,светът се е развил защото хората са искали да направят нещо по свой си начин и са били убедени,че се успеят...Иначе щяхме да караме само коли марка Опел, да се снимаме с фотоапарати само марка Кодак, да носим дрехи и аксесоари само марка примерно Гучи....

Светът е разнообразен,Белика...защото има и други марки коли,дрехи ....и други добри начини за облагородяване.
А кой е добър за теб - ще решиш сама.

А покажи ми в нета някъде,където са ти посочили как примерно цъфти едно облагородено хиби 3 години след като са го облагородили.Аз обаче си имам тръпката и удоволствието и днес да фотна отново разцъфтялия ми с 3 различни цвята облагороден 4-цветен хибо през 2010 г...

Изображение

Или другият ми облагороден двуцветен хибо от миналата година....скъса се това лято и продължава да цъфти и сега...

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

10 Окт 2013, 16:59

Макар и прибран на остъклената тераса заради захлаждането в началото на октомври,трицветният ми облагороден хибискус продължава да ме радва с цветове...а има и още пъпки пред цъфтеж...

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

15 Окт 2013, 17:28

А ето и снимка на пъпките на клончетата с различни цветове на облагородения 3-цветен хибискус преди разцъфтяването им - той продължава да залага нови пъпки и сега,през октомври....Ясно се виждат червената и жълтата пъпки на двете странични клончета. Голямо е удоволствието да чакаш да се отворят разноцветните пъпки и да видиш разцъфтелите цветове .

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

16 Май 2014, 17:05

Отново е пролет и за пореден път ви показвам облагородяване на подложка хибискус "на будна пъпка" с цел създаване на двуцветно дръвче или просто избягване на дългото чакане за да се вкорени трудно вкореняем хибискус.Тази пролет за пръв път облагородих подложка с моя марков жълто-бял хибискус с две пъпки и те се прихванаха само за 21 дни.Ето подложките във вида,в който преседяха 3-те седмици превързани

Изображение

а ето подложката,облагородена с две пъпки от марковия жълто-бял хибискус

Изображение

преди развързване на пъпките

Изображение

ето и другата подложка,облагородена с 3 пъпки от тези видове

Изображение Изображение

преди развързване на пъпките

Изображение

А ето и прихванатите 2 облагородени пъпки от първата показана подложка

Изображение

Изображение

това са 3-те прихванати облагородени пъпки на втората подложка

Изображение

Изображение

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

07 Юни 2014, 17:02

Три седмици по-късно и петте облагородени пъпки се развиват отлично.Оказа се даже,че пъпките от марковия ми жълт хибискус,присадени на едната подложка, се развиват по-бързо от тези на обикновените хибита,присадени на другата подложка ! Ето и снимките, за да сравните с горния пост как са се развили
Първите две снимки са на пъпките от обикновените видове,присадени на едната подложка

Изображение

Изображение

А другите две снимки показват как се развиха пъпките от марковия хибискус

Изображение

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

19 Юни 2014, 17:24

Днес ви показвам развитието на облагородените пъпки на подложките месец след развързването им.Ето "марковата" подложка с две облагородени пъпки от този вид

Изображение

Изображение

Изображение

и подложката с 3-те пъпки от досегашните видове прасковен и червен кичест

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

20 Юни 2014, 16:33

Въпреки мрачното време 4 слънчица с различен цвят и днес ме радват.Облагороденият ми 4-цветен хибискус днес е с 3 различни цвята разцъфнал

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

04 Юли 2014, 18:50

За 6 седмици облагородените подложки развиха вече стабилни леторастчета.И подложката с "марковите" пъпки, и другата

Изображение

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

21 Юли 2014, 18:05

След точно 2 месеца облагородените подложки от хибискус вече изглеждат така - доста пораснали леторасти в сравнение с тези отпреди 2 седмици

първо подложката с марковия хибискус

Изображение

и второта снимка показва подложката с жълт и червен кичести хибискуси

Изображение
Добави отговор