Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

търся съвети

търся съвети

Мнениеот daniela66bg » 26 Ное 2009, 19:22

Здравей те .Аз отглеждам дръвчета екзотични и цветя .Имам лимон,мандарина, киви в градината на 2години,манго, авокадо и чам фъстък наколко дръвченца се га съм се поболяла и по маслини.Кажете трябвали да бъдат облагородени за да дават плод.
Аватар
daniela66bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Ное 2009, 19:00

Re: търся съвети

Мнениеот cvetar » 26 Ное 2009, 21:01

daniela66bg написа:Здравей те .Аз отглеждам дръвчета екзотични и цветя .Имам лимон,мандарина, киви в градината на 2години,манго, авокадо и чам фъстък наколко дръвченца се га съм се поболяла и по маслини.Кажете трябвали да бъдат облагородени за да дават плод.

Добре дошла,Даниела ! Надявам се да ви е приятно тук с нашата компания и да споделите опит в отглеждане на цитруси и други екзотики ! За маслините ще ви посоча един сайт с подробни описания как се отглеждат - но е на английски език
http://www.oliveoilsource.com/propagati ... _trees.htm
Като много овощни видове и при маслините има различни сортове,чието отглеждане е на база облагородяване на семеначета,поникнали от костилки на узрели необработвани плодове.В сайта има подробно описание и снимки как се облагородяват маслинени дръвчета.Ако отглеждате семеначе няма гаранция,че ще дава плодове,същите като дървото,от което е родена маслината.Ако желаете още да си пишем по темата за маслината,нека това да стане в специалната ни тема за нея,която е тук
viewtopic.php?f=56&t=609 ,за да не се разпръсква на различни места информацията...
Не знам защо новите потребители не посочвате откъде сте...Това има значение в много случаи,за да ви отговорят дали може даден вид да вирее при вашите климатични условия.Особено при маслината това важи с пълна сила - в Северна България например зимите са по-сурови и оцеляването и е проблем...Предполагам,че щом отглеждате екзотики,ще сте по-на юг...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: търся съвети

Мнениеот baba_tzveta » 27 Ное 2009, 10:10

daniela66bg написа:Здравей те .Аз отглеждам дръвчета екзотични и цветя .Имам лимон,мандарина, киви в градината на 2години,манго, авокадо и чам фъстък наколко дръвченца се га съм се поболяла и по маслини.Кажете трябвали да бъдат облагородени за да дават плод.

Здравей daneila66bg, добре дошла! И аз се присъединявам към въпроса на Цветар, от къде си? Аз за съжаление не мога да ти помогна с нищо за маслината, но ме заинтригува това, че отглеждаш киви. Ако желаеш, би ли направила такава тема-в екзотични, например и да споделиш опит и знания?
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: търся съвети

Мнениеот zamakat » 27 Ное 2009, 11:08

Здравей,Даниела, аз също се заинтересувах от твоите дръвчета.Аз също обичам екзотичните овошки и ще имаме много теми за обмяна на опит , но за да не се бъркаме трябва да си ги разделим по темички.Тема за цитрусите вече имаме и там се посъбра доста материал-аз имам мандаринки 2вида портокал,няколко вида лимони, цитрон ,грейпфрукт, кумкуат.И аз се присъединяваш към Дончето да си пуснем темичка за кивито-актинидия, аз също го отглеждам от 15год. и имам много неуспешни опити , изобщо имаме много неща да обсъдим там. За маслинките също имаме тема- там съм споделила опита си по отглеждането им.
Ще пусна темичка за мангото, защото и аз имам ,правила съм много неуспешни опити за покълването, много ме се иска да пуснеш някоя снимка на твоето и да споделиш опит.Давай темичка и за чам фъстъка ,много е интересно , аз съм чувала тук там по нещо. От екзотичните плодове имам тамарило-доматено дърво,има тема,за фейхуа май още не сме пуснали -имам го дан льо жарден,От другите екзотики -2 вида гуави, но за съжаление още не е дошло ред да пусна темичка за тях.И най интересната ми екзотика е бабакото -има статия и тема ,ако ти е интересно
Добре дошла и дано да ти е интересно с нас :-p
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39



Подобни теми


Назад към ДЪРВЕТА И ОВОШКИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ojcaqohacpun


cron