Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

орхидея

Re: орхидея

Мнениеот ilian_tedi1 » 29 Авг 2009, 12:25

Изображение

Изображение

Изображение

не мога да повярвам УСПЯХ !!!!!!! То не било никак трудно . Малко акъл да имаш ама да ти дойде на време :) :) :)
Аватар
ilian_tedi1
Малко цвете
 
Мнения: 70
Регистриран на: 06 Фев 2009, 12:31

Re: орхидея

Мнениеот HobGoblin » 29 Авг 2009, 22:46

Така си е, а фалчо изглежда супер. Листата са стари, за това падат
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: орхидея

Мнениеот ilian_tedi1 » 30 Авг 2009, 11:54

HobGoblin написа:Така си е, а фалчо изглежда супер. Листата са стари, за това падат

Радвам се , че ти е харесала и още веднъж ти благодаря за съветите. :-da
Аватар
ilian_tedi1
Малко цвете
 
Мнения: 70
Регистриран на: 06 Фев 2009, 12:31

Re: орхидея

Мнениеот Mirchona » 26 Сеп 2009, 17:11

Здравейте,
Имам и аз подобен проблем с моята орхидея. Взехме я преди половин година, за 8 Март, и я поставихме в стая, която не се осветяваше толкова добре. Учудващо обаче, орхидеята ни цъфтя два месеца и половина. След като прецъфтя отрязохме цветоносните клончета на височина около 20-25 см., както бяхме чели из интернет. Поливахме по-рядко през лятото, майка ми даже забравяше от време на време (аз не си бях в къщи). Върнах се и към края на лятото забелязах, че едното листо се е цепнало посредата и полях обилно. Сега, седмица по-късно, забелязах че най-долното листо е започнало да пожълтява и да се сбръчква лекичко :l Освен това, цветоносните клончета пожълтяха и изсъхнаха до долу.. Затова се порофих в този форум и след като открих тази тема, реших да помоля за съвет. Пожълтяването не ми изглежда като това от по-горните коментари и като цяло имам чувството, че нещо не е както трябва. Ето и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Дали можете да ми кажете къде греша и, съответно, как мога да си поправя грешката.. Бих била много благодарна!
Аватар
Mirchona
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2009, 16:18

Re: орхидея

Мнениеот zamakat » 26 Сеп 2009, 18:56

Аз мисля че нищо й няма на орхидейката , гледам ,гледам и нищо не мога да видя. :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: орхидея

Мнениеот Mirchona » 27 Сеп 2009, 14:16

zamakat написа:Аз мисля че нищо й няма на орхидейката , гледам ,гледам и нищо не мога да видя. :D

Благодаря за отговора!
А пожълтяващото листо (което може би не се вижда достатъчно добре), пукнатото листо и изсъхналите цветоносни клонки нормални ли са? Така ли да ги оставя?
Аватар
Mirchona
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2009, 16:18

Re: орхидея

Мнениеот HobGoblin » 30 Сеп 2009, 07:03

Абе това листо ти е заминало. Може би влажността ти е малко, може и поливките. Едното от горните листа ми изглежда лего набръчкано, което е признак за неполиване. Да знаеш че няма да се оправи. Сега да не вземеш да я преполееш :D Това долното листо ще пожълтее, и трябва да го отрежеш. Цветоносите също - до дъно( от това което виждам, са изсъхнали до "дъно" чак ). Листата са ти малко, трябва да са 5-6 поне. Ако си прочела цялата тема пише какво, колко и как. Ториш ли я с нещо? Къде я гледаш?
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: орхидея

Мнениеот galia77 » 11 Мар 2010, 19:32

Купих си орхидея, но листата й започват да имат червеникав цвят Какво значи това? Какво да правя?
Аватар
galia77
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2010, 19:28

Re: орхидея

Мнениеот subversive7 » 15 Мар 2010, 13:45

Аз да попитам.. Понеже чакам луковичка от блетила, ще ми кажете ли колко дълбоко да я насадя, в какво, да я поливам ли, или да чакам да изникне първо, в фотр ли само да я бодна, или да има и кори?
Аватар
subversive7
Малко цвете
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:55

Re: орхидея

Мнениеот baba_tzveta » 17 Мар 2010, 11:06

subversive7 написа:Аз да попитам.. Понеже чакам луковичка от блетила, ще ми кажете ли колко дълбоко да я насадя, в какво, да я поливам ли, или да чакам да изникне първо, в фотр ли само да я бодна, или да има и кори?
нямам опит в отглеждането на земни орхидеи, но понеже ти възбуди любопитството ми и се разрових из нета. Ето какво намерих, мисля, че материала предлага решение на въпросите ти. Искрено желая успех в отглеждането на блетилата. Очакваме отчет за резултатите :)
(http://www.google.bg/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fself.freeforums.org%2Fbletilla-t742.html&rct=j&q=%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0&ei=KX6gS4mOIpLAmgPLy9zvDA&usg=AFQjCNEMlO2HBPTMVOyUn6NX3YPQpUi6Uw
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ОРХИДЕИ И БРОМЕЛИЕВИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron