Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Манго Mangifera

Манго Mangifera

Мнениеот zamakat » 29 Ное 2009, 12:09

Да пусна тази тема ме провокира Даниела,защото каза че обича екзотичните плодни, също както и аз .гледа манго идр.такива дръвчета.Аз имам злощастен опит с покълването му.Две години ям плодове от манго ,много е вкусно :P и нищо. По форумите , чета за успешни опити за покълване,ама какво стана сетне,не разбрах.
И ви пращам снимка на моето.Извинете,че снимката е малко на чончик.

Изображение

Пък после има и едни подробности за това дръвче, че от семка какво било, пък от резник какво,ама от къде да вземем резник,затуй като едни смели ентусиасти, ще гледаме сега семеначетата.
А това е един сайт и кажете какво мислите,дали е възможно това.В коментариите пише, че това е яп. мушмула- ериоботрия,ама аз имам такава,но листата,малко се отличават от това.На мушмулата са помъхести,матови и назъбени по края.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Манго Mangifera

Мнениеот bombaibm » 01 Дек 2009, 19:16

Аз също се интересувам от манго, да сея ли костилки или не, има ли някой опит със сеенето ,има ли нещо по специално в обработката на костилката, "zamakat " това от резник ли е или от костилка :pp2
Аватар
bombaibm
Малко цвете
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Апр 2009, 15:04

Re: Манго Mangifera

Мнениеот zamakat » 01 Дек 2009, 20:06

Аз имам 2 годишен опит със сеене на костилки ,но все неуспешни.По нета съм срещала снимки на покълнали костилки, но какво е станоло после не пишеше. Резник тук няма от къде да вземем.Четох някъде че по добре било от резник ,отколкото от семка.Ама като няма резник ще се мъчим от костилка и ще гледаме какво ще стане.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Манго Mangifera

Мнениеот Cvete » 20 Яну 2012, 15:59

Аз сях, мисля, че е манго, но не съм сигурна (бъркам манго и папая), голяма плоска семка. За сега прилича на едно стръкче троскот. За малко се размина с отскубване. Държа го в коридора на тъмно, до прозореца, нищо не излезе. Живея в София и парното е на макс. Някъде четох (из нета) че става 10м-ово дърво. Блока, в който живея е по-нисък, така че не знам какво ще стане от него :)))
Аватар
Cvete
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Сеп 2010, 00:04

Re: Манго Mangifera

Мнениеот DarinaN » 28 Фев 2013, 14:54

преди много време имаше тема за манго в този форум, но явно админите според своите интереси махат някои теми
та ... за мангото ...... Cvete , засадила си и ти е поникнало точно манго , но не го отглеждаш правилно.
на тъмно го мъчиш и рано или късно ще умре , ако не вземеш мерки . обича топло, но не и сух въздух . ако не му оросяваш листата нищо няма да му стане , но и да са изложени на горещ въздух също не е добре .
да не се засушава за дълго, но и да не се преполива . като засъхне почвата поливай / аз си поливам всички цветя в най - лошия случай с вода със стайна температура/ . досега не съм торила и не мисля на този етап
колкото до височината - да, дърво е , но плододава и ако е по - ниско . мисля че спокойно може да се оформи като апартаментно, стига да има място за него . обаче е желателно да се облагороди / това смятам да направя аз тази пролет е моите питомци/
засега си изкарала късмет, че е поникнало, можеш поне да се опиташ да го опазиш .
тия приказки колко лесно никне са ала - бала . има си изисквания , всичко друго е късмет
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив


Назад към ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]