Switch to full style
Добави отговор

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

12 Яну 2010, 15:22

слушам :pp4

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

19 Яну 2010, 14:17

имам пепино ,сега е мъничко.Но имах преди 2-3 години ,което загубих,но пък от него ядох и плод.За него мога да кажа че се гледа лесно ,само дето го напада белокрилка ,както при доматите. :pp4 :pp4 :pp4 :pp4 :pp4 :da1 :da1 :da1

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

22 Яну 2010, 21:13

Здравейте! Искам и аз да се похваля, че благодарение на DarinaN имам пепино :D още е мъничко , но расте с пълна сила и скоро ще пусна снимка ! Може би не е тук мястото да попитам , но незнам ...Плумерията счита ли се за екзотично растение ???

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

23 Яну 2010, 21:23

Мисля, че да :D .Хубаво е даже да си имаме темичка за всяко от тях. :D за да можем да си го коментираме всяко отделно .

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

25 Яну 2010, 15:08

DarinaN написа:тъй като в последно време във форума почти няма коментари, а само статии и снимки , аз, за да вляза в тона на форума реших да покожа моята последна находка - рамбутан
изглежда ето така :
:D

Дари, няма да е лошо да излезеш от общия тон и да разкажеш що за "животно" е това?

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

25 Яну 2010, 17:33

Наскоро сях рамбутан костилки ли са ,семки ли са ,ядки май ,но да видим какво ще излезе ,нещо е много студено и не вярвам да покълнат. Иначе на вкус е чудесно.

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

27 Яну 2010, 14:35

baba_tzveta написа:
DarinaN написа:тъй като в последно време във форума почти няма коментари, а само статии и снимки , аз, за да вляза в тона на форума реших да покожа моята последна находка - рамбутан
изглежда ето така :
:D

Дари, няма да е лошо да излезеш от общия тон и да разкажеш що за "животно" е това?


:D здравейте. имах малко самоотлъчка, но така се наложи. виждам, че не ми се е получило със снимките. ще опитам пак. а това "животно" :D , Цвета, е поредната ми дивотия. за тези, които не са разбрали, екзотичните растения са ми "тихата лудост" - намирам си различни плодове и ако е възможно ги принуждавам да станат растение. въпросния рамбутан, Цвета,
изглежда така :
Изображение
Изображение - тук е полуобелен и се виждат всички части - обвивка, плод и ядка
Изображение

както писах вече, наричат го "рошав личи" . за съжаление до нас пристига доста презрял - най - добър за консумация е когато обвивката е с хубав червен цвят и леко зелени връхчета. аз го намерих с кафява обвивка , но с приличен вкус.
разликата с личи е не толкова на външен вид, макар че не могат да се объркат, колкото вътре - на вкус много си приличат / лично на мене ми харесват / , но личи има елипсовидна "костилка" с твърда кафява обвивка, като от страната на дръжката няма твърда част. ядката на рамбутан обаче си е все едно гола ядка на бадем, и лесно може да се нарани . същото е положението и при японската мушмула / и за това съм писала/ - плода обвива "ядка" . засега мога да кажа, че при тези два плода трябва да се внимава ако искаме да запазим ядките.
не знам как изглежда растението рамбутан, за разлика от личи - за личи има снимки и в нета, а и аз си имам едно "възрастно" от лятото :D
Изображение - това, което се вижда на преден план
интересно е, че расте много бавно - до около две седмици след поникване изръства около 20 см, след което драстично забавя растежа си.
скоро ще снимам и "голямото" личи, и тези, които сега са поникнали . само трябва да сверя датата на апарата :D

а за рамбутана .... ще видим . със сигурност личи покълва по - бързо от рамбутан въпреки твърдата обвивка .
до скоро в тази тема :pp4

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

01 Фев 2010, 20:50

Изображение
Изображение

Ето го и пепиното , което расте като лудо на свички страни! :D

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

01 Фев 2010, 23:36

Пу, голямо да порасне! Да се похвалиш като върже плодчета. Аз видях вече как изглежда... но си е друго, ако си е наше, форумно.
:da

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

02 Фев 2010, 13:23

ааа, Катюша, това не е пепино . това е една лиана , цъфти в бледолилаво. иска поливки . а пепиното е друго
Добави отговор