Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Помощ, нещо ми яде цветята

Помощ, нещо ми яде цветята

Мнениеот rabbit » 13 Юни 2009, 19:41

Моля, помагайте. Едно мухо-подобно, приличащо и на оса ми яде листата и си прави дупки в пръстта на саксиите ми. Какво е това и как да го изгоня... :l
Аватар
rabbit
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2009, 09:11

Re: Помощ, нещо ми яде цветята

Мнениеот cvetar » 14 Юни 2009, 13:56

rabbit написа:Моля, помагайте. Едно мухо-подобно, приличащо и на оса ми яде листата и си прави дупки в пръстта на саксиите ми. Какво е това и как да го изгоня... :l

...С бързи и безкомпромисни действия,без туткане....Вероятно си се обзавел /обзавела ?/ с плодови оси.Има доста разновидности,а така бегло,както описваш - ако е и черно,е сливовата плодова оса.Неприятелят Hoplo-campa minuta представлява дребна оса - около 5 мм с блестящо черен цвят. Развива едно поколение годишно. Борбата с нея не е трудна, стига да знаем биологията й. Черната сливова плодова оса зимува в почвата като лъжегъсеница на дълбочина 8-10 см .Пръскай поне 2 пъти през 15 дни.Регистрираните препарати за пръскане срещу възрастното насекомо са алфа комби 51,25 ЕК в доза 0,05 процента, суми алфа 5 ЕК - 0,02 процента, сумитион 100 ЕК - 0,075 процента. Подходящи са още агрия 1050 - 0,15 процента, релдан - 0,1 процента или нуреле дурсбан-0,07 процента. Второто третиране е насочено срещу новоизлюпените ларви и цели и те да загинат ...За дози и концентрации питай в агроаптеката,от която ще си купиш препарата за пръскане.
Източник : http://www.farmer.bg/news_view.php?id=6379
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Помощ, нещо ми яде цветята

Мнениеот rabbit » 25 Юни 2009, 17:29

Благодаря много за информацията. Ще видя с какво ще пръскам, че работата не е добре. Нападна ми почти всички саксии.
Аватар
rabbit
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2009, 09:11



Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron