Switch to full style
Добави отговор

Въшки по теменужките

23 Май 2009, 11:08

Здравейте, днес забелязах, че по теменужките има въшки, отрязах частите,по които бяха плъзнали и махнах почти всичките, но бих искал да ми препоръчате някакъв препарат, с който да ги пръскам, защото не искам да заразя и другите цветя!
Благодаря предварително!

Re: Въшки по теменужките

23 Май 2009, 11:20

Аз лично ползвам лиросект, ама нека и другите да кажат

Re: Въшки по теменужките

23 Май 2009, 11:29

bobii написа:Здравейте, днес забелязах, че по теменужките има въшки, отрязах частите,по които бяха плъзнали и махнах почти всичките, но бих искал да ми препоръчате някакъв препарат, с който да ги пръскам, защото не искам да заразя и другите цветя!
Благодаря предварително!

Въшките са много неприятни вредители - огледай си всички цветя да провериш за тези неканени посетители.Но преди всичко огледай за мравки - това е истинската причина за появата на въшките,особено ако са навън или на открита тераса цветята ...Така е,защото мравките разнасят въшките по връхчетата и долната част на листата - за да създадат нови и нови гнезда с въшки,от което те си имат конкретна полза...и тя е консумирането на отделения сладък сок от растението при действията на въшките.Затова не ползвай разни бабини средства - а се насочи към препарат от агроаптека,за да си решиш проблема. В агроаптеката си кажи проблема и те ще те насочат какво да вземеш.Често обаче има продавачи,които не са наясно - е ако е така,поискай да си вземеш Нуреле-дурсбан или Моспилан -и двата препарата си имат ясно написано на опаковката как се приготвя разтвор от тях за пръскане.Опаковката на Нуреле е 50 мл шишенце,а Моспиланът е в пакетче - прахообразен.Провери дали не е изтекъл срокът на годност на препарата при покупка и поискай от продавача ясно да ти покаже датата,чукната на опаковката - ясно трябва да има дата на производство и на годност ,или да пише докога е годен.Без теди данни може да се нанижеш на препакетирани стари продукти с изтекъл срок на годност.Препаратите са отровни за домашни животни,пази и от деца - леко мирише след пръскане,но но открито се измирисва след половин час.Аз пръскам с пръскалка от китайските магазини за 1 лев - малка пластмасова и много удобна за малко количество.

Re: Въшки по теменужките

23 Май 2009, 18:44

Мерси за съветите! Ще си купя утре препарати, за да ги прогоня тези животни!
Добави отговор