Switch to full style
Добави отговор

Re: вредители при саксийните цветя

19 Фев 2010, 14:29

jeny написа:Здравейте!И аз имам проблем с черните мушици.Разбрах от mam Dani какъв е начина да се изтребят тези гадини, но въпросът ми е как да разбера от коя саксия бълват,а аз имам около 20-22бр саксии.Трябва ли всичките да минат "под ножа".? :D

Тези мушици се развиват,ако е топло и влажно - там,където поливаш по-често или саксията е на топло и слънчево място...или ако скоро си слагала тор или нова почва на някое цвете.Но за предпочитане е да напръскаш всичките,ако не намериш "виновника"... :)

Re: вредители при саксийните цветя

11 Мар 2012, 19:46

Здравейте!
И аз имам същия проблем.сега полях цветята с БИ 58 и чакам.Някой може ли да ми каже колко често се поливат с отровата и трябва ли да напръскам и цветята или е достатъчно че я има в почвата.
Четох четох ама никъдде не прочетох че БИ 58 мирише така отвратително. :l

Re: вредители при саксийните цветя

12 Мар 2012, 10:02

Ако имаш предвид мушиците,достатъчно е да напръскаш почвата на саксиите.Но...почвата не се полива направо с Би-58...а се приготвя с вода разреден разтвор от него съгласно инструкциите на опаковката на препарата в пръскалка,и се пръска с нея обилно.Иначе може да си умориш китките...Повтаряш пръскането след седмица и би трябвало това да е достатъчно.

Re: вредители при саксийните цветя

12 Мар 2012, 15:04

cvetar написа:Ако имаш предвид мушиците,достатъчно е да напръскаш почвата на саксиите.Но...почвата не се полива направо с Би-58...а се приготвя с вода разреден разтвор от него съгласно инструкциите на опаковката на препарата в пръскалка,и се пръска с нея обилно.Иначе може да си умориш китките...Повтаряш пръскането след седмица и би трябвало това да е достатъчно.

Благодаря! :D Аз разредих с вода отровата и днес като разрових цветята видях че ларвите са мъртви,но все още има летяши мушици из ЦЯЛАТА КЪЩА :(

Re: вредители при саксийните цветя

03 Апр 2012, 22:44

Искам да попитам,тези щитоносни въшки могат ли да се унищожат с БИ-58 и как е пропорцията.

Re: вредители при саксийните цветя

04 Апр 2012, 20:29

dimkaa69 написа:Искам да попитам,тези щитоносни въшки могат ли да се унищожат с БИ-58 и как е пропорцията.

Могат,да.На етикета на шишенцето с препарат си пише с каква концентрация трябва да си приготвиш разтвор.В случая с този препарат тя е 0.2 % . Във всяка агроаптека ще ти кажат как да си приготвиш разтвора - просто иди и попитай.Ето тук има и таблица за пресмятане колко вода с колко препарат се смесва за да получим разтвор с определена концентрация..

http://razsadnik.com/%D1%81%D1%8A%D0%B2 ... %BD%D0%B5/

И значи примерно за 1 л 0.2 % разтвор - вземи 1 л вода и 2 мл от Би 58...
Добави отговор