Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

вредители при саксийните цветя

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот cvetar » 19 Фев 2010, 14:29

jeny написа:Здравейте!И аз имам проблем с черните мушици.Разбрах от mam Dani какъв е начина да се изтребят тези гадини, но въпросът ми е как да разбера от коя саксия бълват,а аз имам около 20-22бр саксии.Трябва ли всичките да минат "под ножа".? :D

Тези мушици се развиват,ако е топло и влажно - там,където поливаш по-често или саксията е на топло и слънчево място...или ако скоро си слагала тор или нова почва на някое цвете.Но за предпочитане е да напръскаш всичките,ако не намериш "виновника"... :)
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот elic » 11 Мар 2012, 19:46

Здравейте!
И аз имам същия проблем.сега полях цветята с БИ 58 и чакам.Някой може ли да ми каже колко често се поливат с отровата и трябва ли да напръскам и цветята или е достатъчно че я има в почвата.
Четох четох ама никъдде не прочетох че БИ 58 мирише така отвратително. :l
Аватар
elic
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Мар 2012, 19:35

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот cvetar » 12 Мар 2012, 10:02

Ако имаш предвид мушиците,достатъчно е да напръскаш почвата на саксиите.Но...почвата не се полива направо с Би-58...а се приготвя с вода разреден разтвор от него съгласно инструкциите на опаковката на препарата в пръскалка,и се пръска с нея обилно.Иначе може да си умориш китките...Повтаряш пръскането след седмица и би трябвало това да е достатъчно.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот elic » 12 Мар 2012, 15:04

cvetar написа:Ако имаш предвид мушиците,достатъчно е да напръскаш почвата на саксиите.Но...почвата не се полива направо с Би-58...а се приготвя с вода разреден разтвор от него съгласно инструкциите на опаковката на препарата в пръскалка,и се пръска с нея обилно.Иначе може да си умориш китките...Повтаряш пръскането след седмица и би трябвало това да е достатъчно.

Благодаря! :D Аз разредих с вода отровата и днес като разрових цветята видях че ларвите са мъртви,но все още има летяши мушици из ЦЯЛАТА КЪЩА :(
Аватар
elic
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Мар 2012, 19:35

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот dimkaa69 » 03 Апр 2012, 22:44

Искам да попитам,тези щитоносни въшки могат ли да се унищожат с БИ-58 и как е пропорцията.
Аватар
dimkaa69
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Фев 2012, 13:25

Re: вредители при саксийните цветя

Мнениеот cvetar » 04 Апр 2012, 20:29

dimkaa69 написа:Искам да попитам,тези щитоносни въшки могат ли да се унищожат с БИ-58 и как е пропорцията.

Могат,да.На етикета на шишенцето с препарат си пише с каква концентрация трябва да си приготвиш разтвор.В случая с този препарат тя е 0.2 % . Във всяка агроаптека ще ти кажат как да си приготвиш разтвора - просто иди и попитай.Ето тук има и таблица за пресмятане колко вода с колко препарат се смесва за да получим разтвор с определена концентрация..

http://razsadnik.com/%D1%81%D1%8A%D0%B2 ... %BD%D0%B5/

И значи примерно за 1 л 0.2 % разтвор - вземи 1 л вода и 2 мл от Би 58...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Предишна


Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: bsezwela, Google [Bot], osuluwop


cron