Switch to full style
Това е форум за общи приказки които не са свързани с конкретни въпроси по отглеждането на цветя.
Добави отговор

Пролет иде!!! :)))

06 Фев 2010, 16:16

Здравейте, скъпи мои! :D
Подобна тема вече има, но тя е за чат, а и тук мисля да обсъждаме по-скоро "цветните проблеми" на предстоящата пролет, която все още не наближава толкова много, но все пак предстои.
Днес съм в изключително добро настроение, а и освен това се "завърнах" (духом никога не съм напускала форума :-D ) при вас и понеже ми е цветно, реших да пусна темичката.
Знам, че е рано, но реших днес да "бодна" някое и друго от старите ми семена папая. За съжаление поникналите ми папаи от миналата година загинаха, щом ги прибрах вътре в късната есен. Навън, макар че беше студено, бяха свежи, но щом ги внесох на сухия въздух в студентската стаичка с парно и на недостатъчна светлина (изложението ни е кофти и е доста мрачно през зимата), загинаха една по една. :l Всъщност умряха и останалите ми цветя :l - оцеляха само кактусите, издръжливи герои!!! :da Водната лилия на терасата е замръзнала, но тая надежди, че напролет ще се събуди. Бяха живи и жасминът, както и гинкото (добре че ги дадох на сестра ми, за да не загинат тук) и вярвам, че още се добре. :D А да - карамфилите на терасата също са оцелели засега :D , за разлика от еделвайсите. :l
Та това е положението при мен - просто трагично, но днес ми е весело и не искам да отегчавам повече с подобни "отчети". Нека се усмихнем заедно на предстоящите слънчеви дни и събуждането на нашите цветни приятели!!! :da
Весел ден от мен и успешна нова година, приятели!!! :pp2

Re: Пролет иде!!! :)))

25 Фев 2010, 09:07

Добро утро на всички!
Тук по ми аресва заглавието-Пролет иде
и започвам да си представям тревички-птички :) :)
а бе все хубави неща.Затова ще ви предложа по едно кафенце
и нещо дружко и ще ви пожелая спокоен и приятен ден! :-p :pp4 :pp3
Изображение

Re: Пролет иде!!! :)))

25 Фев 2010, 09:59

Започвам да си представям вече как съм в отпуска :) Ох де да беше така :)

Re: Пролет иде!!! :)))

25 Фев 2010, 10:54

Gradinar написа:Започвам да си представям вече как съм в отпуска :) Ох де да беше така :)

...И да си се ровя из саксийките, кофичките с разсад, да надничам колко са се показали пролетните цветя.Мечти-и-и....

Re: Пролет иде!!! :)))

25 Фев 2010, 11:15

Здравей те
Отскоро от две години всъщнос се занимавам с цветя и ми доставя много голямо удоволствие,но бих искал да споделя някои неща които не са ми много ясни.
например за богородичките след като прецъвтяха на есен аз им одрязах стъблата но корените оставих в земята семена събрах разбирасе но не знам дали ще излязат нови растения от корените или трябва да правя разсад.Или може би да сея директно от семена. ако някои знае ще му бъда много благодарен да сподели своя опит

Re: Пролет иде!!! :)))

25 Фев 2010, 14:39

Имала съм богородички и това дето си оставила корените не си направила нищо.
Махай корените и прави разсад.Това са едногодишни цветя.Не знам какви видове имаш но можеш да споделиш или дори да покажеш. :-D

Re: Пролет иде!!! :)))

26 Фев 2010, 09:54

ДОБРО УТРО!
Има ле желаещи за кафенце.
Изображение
Не се блъскайте-един по-един има кафе за всички! :) :) :-D

Re: Пролет иде!!! :)))

23 Мар 2011, 10:29

ЗДРАВЕЙТЕ СЛАДКИ МОИ ЦВЕТЕНЦА! :pp4
Пускам по едно кафенце вече в тази тема :-D
ЗАПОВЯДАЙТЕ!!!
Изображение

Re: Пролет иде!!! :)))

23 Мар 2011, 14:12

Добър ден ,на всички! :da
Малко закъснях за кафето (то много треволяци за скубане има)..... :l
....ама и кафенцето си го пия раничко-към седем сутринта,но по едно сладко ,никой няма да откаже /предполагам/ :da Да ви е сладкоооооо!
Изображение
Добави отговор