Switch to full style
Това е форум за общи приказки които не са свързани с конкретни въпроси по отглеждането на цветя.
Добави отговор

Re: Дъра-бъра

06 Дек 2009, 11:32

Ани какво е това?

Re: Дъра-бъра

06 Дек 2009, 16:24

Ха, кажете и вие какво е ,да ви кажа честно и аз не знам , извънземно ли е какво е :) :) .Ама ни шъ да е извънземно ,макар че прилича на нещо такова, но изниква от земята всяка година,седи така около седмица и после изчезва и догодина пак.Мести се на различни места. :? Причудлива форма и ми изглежда на нещо опасно и не смея да го пипам, всички го гледам отдалече и горе долу по туй време-гъбеното.Някаква гъба ще да е .Ама интересното не съм го виждала по горите като ходим ,само в моята градина и откъде дойде :? :) Сигурно като сме мъкнали разните листовки. :)

Re: Дъра-бъра

13 Яну 2010, 11:51

Здравей Ани!Казвам се Светла.От скоро съм във форума.По образование съм биолог-еколог,но и мен ме затрудни това причудливо творение на природата и затова повиках на помощ чичо Гугъл.Това наистина е гъба-от базидиални гъби.Казва се червена решетка-Clathrus ruber.Аз на всичкото отгоре съм и запалена гъбарка,но не съм срещала такова чудо в нашите гори-около Ахтопол и Синеморец. :D От няколко дена се каня да попитам дали може да дойда някой ден да разгледам градината ти и евентуално да си купя цветя.От сайта ви разбрах,че продавате лилии.Аз ще си правя езеро с водопад и съм клиентка за тях,но още работа имам по оформянето и сигърно към април ще мага да си купя водни лилии-дано да има.

Re: Дъра-бъра

13 Яну 2010, 13:57

Няма проблеми, Светле вече се разбрахме а градината напролет. щото сега всичко е заспало, скрито или пакетирано
:) А като се появи гъбата следващия път непременно ще те извикам :)

Със закъснение се сещам да ви кажа за кокиченцата .Тази година първите цъфнаха преди Нова година.Сега са в силата си.Как са при вас
Добави отговор