Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Дъра-бъра

Това е форум за общи приказки които не са свързани с конкретни въпроси по отглеждането на цветя.

Re: Дъра-бъра

Мнениеот zamakat » 06 Дек 2009, 16:24

Ха, кажете и вие какво е ,да ви кажа честно и аз не знам , извънземно ли е какво е :) :) .Ама ни шъ да е извънземно ,макар че прилича на нещо такова, но изниква от земята всяка година,седи така около седмица и после изчезва и догодина пак.Мести се на различни места. :? Причудлива форма и ми изглежда на нещо опасно и не смея да го пипам, всички го гледам отдалече и горе долу по туй време-гъбеното.Някаква гъба ще да е .Ама интересното не съм го виждала по горите като ходим ,само в моята градина и откъде дойде :? :) Сигурно като сме мъкнали разните листовки. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Дъра-бъра

Мнениеот azalia » 13 Яну 2010, 11:51

Здравей Ани!Казвам се Светла.От скоро съм във форума.По образование съм биолог-еколог,но и мен ме затрудни това причудливо творение на природата и затова повиках на помощ чичо Гугъл.Това наистина е гъба-от базидиални гъби.Казва се червена решетка-Clathrus ruber.Аз на всичкото отгоре съм и запалена гъбарка,но не съм срещала такова чудо в нашите гори-около Ахтопол и Синеморец. :D От няколко дена се каня да попитам дали може да дойда някой ден да разгледам градината ти и евентуално да си купя цветя.От сайта ви разбрах,че продавате лилии.Аз ще си правя езеро с водопад и съм клиентка за тях,но още работа имам по оформянето и сигърно към април ще мага да си купя водни лилии-дано да има.
Аватар
azalia
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:55

Re: Дъра-бъра

Мнениеот zamakat » 13 Яну 2010, 13:57

Няма проблеми, Светле вече се разбрахме а градината напролет. щото сега всичко е заспало, скрито или пакетирано
:) А като се появи гъбата следващия път непременно ще те извикам :)

Със закъснение се сещам да ви кажа за кокиченцата .Тази година първите цъфнаха преди Нова година.Сега са в силата си.Как са при вас
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Предишна


Подобни теми


Назад към БЪРБОРИЛНИК

Кой е на линия

Регистрирани потребители: abuzunif


cron