Switch to full style
Това е форум за общи приказки които не са свързани с конкретни въпроси по отглеждането на цветя.
Добави отговор

Да се похвалим

24 Мар 2011, 14:39

Много ми се иска, тук да споделяме своите емоции! След като зимата си отиде, и правим преглед в градината-какво е оцеляло, и как сме помогнали на нашите растения да преживеят студовете?! :D
Искам да се похваля с моите опити.
В края на лятото посях в градината на открито няколко екзотики (за проба на издържливост)
Abutilon megapotanicum, cestrum elegans и една маслина.Направих им зимно укритие,като ги завих с полиетилен, а през най студените дни хвърлих едно вълнено одеало отгоре-за по-сигурно :P
Изображение
а това е маслинатаИзображение
Отдавна съм махнала всички покривала и сега ще ви кажа ,какъв е резултата.Маслината има някаква зеленина на една педя над земята,но всички листенца и тънки клончета са изсъхнали.Ще се надявам да изкара нови леторасли поне от най ниската част,която има вид на жива! :-vv
Що се отнася до абутилона, както го виждате на снимката, така е и в момента- със свежи листа и цветни пъпки-без никаква загуба!Даже намерих вкоренено клонче, което съм затрупала с пръст и листа!
Най-много се притеснявах да не загубя цеструма,толкова ми харесва, а не бях се подсигурила с второ растение.Все го обикалям,чупя клонките да открия живот-но беше видимо измръзнал.Днес забелязах зелени пъпчици по исъхналите клонки-ниско долу,до корена.Много се зарадвах и реших да споделя с вас! :P

Re: Да се похвалим

24 Мар 2011, 15:06

Чудесна ти е идеята,Rosse ! Зимата не беше с много ниски температури като предната - на 2009/2010 г.,но пък доста продължи...Хубаво е да си споделяме за оцеляването на по-малко коментирани и разпространени видове - дано повече хора имат възможност да ги отглеждат на открито с успех.

Re: Да се похвалим

24 Мар 2011, 15:16

ИзображениеИзображениеИзображение
Страхотна работа си свършила Изображениеи аз да се пробвам,но ще се допитвам за съвет.Изображение

Re: Да се похвалим

03 Апр 2011, 13:13

Роси , браво на теб, аз какво ти казах за цеструма че ще оцелее в това укритие, моя на предната зима също така беше като умрял и на пролет се разлисти. Аз мога да се похваля с презимуването на брахиглотиса, вярно дето вика Цветар, че тая зима не беше студена, той презимува с леко завиване с найлон. И при мен вече всичко е разпакетирано- палмите , пампаската- се е справила чудесно, Трахелоспермум (Trachelospermum jasminoides) също се е справил по- добре от миналата година.Лоропеталума като го отвих към средата на март, даже беше напъпил да цъфти ,без нито едно пострадало листенце, а цветът на листатата - разкошен пурпурен. Но мин лято доста го торих=
Роси, аз много се радвам за абутилона ти, , май ще ме навиеш и аз да го пробвам,

Re: Да се похвалим

03 Апр 2011, 17:31

Желая на всички моя успех! :D
....и маслинката ми има зелени пъпчици -още са малки,но имам надежда ,че ще се пребори!Само да се раззелени :da ,ще фоткам :pp2

Re: Да се похвалим

04 Апр 2011, 17:55

Чакаме,Росе,и снимки,и маслини :-p ...браво на теб ! И аз имам с какво да се фукна - лимонът ми е отрупан с цветни пъпки ! А днес ме изненада особено приятно нещо,което не съм срещал досега двегодишна луковица на амарилис от семена,които ми прати Sun преди две години,в края на април 2009,има цветонос ! Та тя дори няма 2 пълни години от развитието си - но...скоро ще я видим как цъфти.От четирите луковици,които си оставих от тези семена,само едната е с цветонос - но за пръв път така рано образува цветонос.

Re: Да се похвалим

07 Апр 2011, 10:07

...ееееех! Чак за маслини нямам никакви очаквания!Ще бъда доволна и само на растение :-D
За твоите лимони се радвам!Дано да ти са сладки!!! :P
В момента имам цъфнали шест цвята на МУРАЯ-та! А как ухаят!!!!!

Re: Да се похвалим

07 Юни 2011, 14:36

Ето я моята маслинова горичка!
Изображение
Сега ще моля да ми дадете съвет-едно стръкче ли да оставя, няколко ли, или всичките? :(
Не съм ги броила, но са около десет стръкчета :P
Благодаря ви предварително!

Re: Да се похвалим

08 Юни 2011, 19:18

Роси,това ли остана това голямо дръвче ,дето беше направила снимка с укритие зимата.Май както виждам е пукнало отдолу и ти си изрязала измръзналото.Аз имах една такава маслина дето 15 год. все пука отдолу, и май тая година вече и не пукна, ами май наистина пукна. Не знам стана едно подреждане на думи, но да се смееш ли да плачеш ли :) :l

Re: Да се похвалим

10 Юни 2011, 15:48

Това остана от двата метра!Сега се чудя дали да оставя само едно стръкче?
Хайде ,давайте акъл! :-D
Добави отговор