Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Пахира

22 Яну 2010, 17:03

Здравейте, преди 2-3 месеца се сдобихме с париха, доста голяма със сплетено стъбло. При пренасянето едно от големите листа се пречупи. Беше ми жал да го изгвърля и го натопих във вода. Много се изненадах от факта, че листото не вехнеше, напротив беше си свежо като в началото, и не след дълго време започнаха да се образуват коренчета. Станаха дълги около 5см и края на дръжката на листото набъбна като около нея се образуваха нещо като бели топчета. Дъното на чашката започна да става тясно и реших да насадя листото. Вече 2 седмици е насадено и си е все така свежо. Така ... това ми е случката... сега въпроса: знае ли някой какво може да очаквам, ще стане ли нещо от това листо или не? Ще са ми интересни всякакви предположенияи и мнения по въпроса.
Благодаря предварително
:da1

Re: Пахира

22 Яну 2010, 18:20

elly22 написа:Здравейте, преди 2-3 месеца се сдобихме с париха, доста голяма със сплетено стъбло. При пренасянето едно от големите листа се пречупи. Беше ми жал да го изгвърля и го натопих във вода. Много се изненадах от факта, че листото не вехнеше, напротив беше си свежо като в началото, и не след дълго време започнаха да се образуват коренчета. Станаха дълги около 5см и края на дръжката на листото набъбна като около нея се образуваха нещо като бели топчета. Дъното на чашката започна да става тясно и реших да насадя листото. Вече 2 седмици е насадено и си е все така свежо. Така ... това ми е случката... сега въпроса: знае ли някой какво може да очаквам, ще стане ли нещо от това листо или не? Ще са ми интересни всякакви предположенияи и мнения по въпроса.
Благодаря предварително
:da1


Здравей! Според мен освен ново растение , незнам какво друго може да очакваш :D При положение че е развило добри коренчета ..... само трябва да имаш търпение ! Доколкото знам , не е претенциозно растение.
успех !!! :b

Re: Пахира

23 Яну 2010, 21:37

Ели, написах в Гугъла -париха ,защото исках да видя изображения и нещо писано за това растение щото не съм го чувала и не ми е известно, но нищо не ми излиза.Може ли да помоля да кажеш латинското му име. , за да го видя :D

Re: Пахира

24 Яну 2010, 01:20

zamakat написа:Ели, написах в Гугъла -париха ,защото исках да видя изображения и нещо писано за това растение щото не съм го чувала и не ми е известно, но нищо не ми излиза.Може ли да помоля да кажеш латинското му име. , за да го видя :D


Ани , мисля че го е объркала при писането без да иска - става на въпрос за пахира - в заглавието на темата го е написала правилно
" Pachira " :-vv

Re: Пахира

24 Яну 2010, 21:34

Да ,видях го -много е хубаво.Намерих някои снимки за онагледяване за хора като мен дето не го знаят. Аз съм го виждала по разсадници и магазини ,но не знаех, че така се казва.

Изображение

Изображение

Re: Пахира

26 Яну 2010, 15:11

:) Сега вече не се чудя, дойде си на мястото,супер е китката.

Re: Пахира

15 Фев 2010, 15:54

Здравейте, благодаря за мненията, обаче моето листо започна да жълтее и лека по-лека цялото изсъхна, като му разрових пръстта видях, че коренчетата му са изгнили. Нищо не стана.
:l
От стъблото на голямото растение непрекъснато излизат чепки, които също съм сложила във вода. Може пък с тях да имам по-добър резултат.

Re: Пахира

18 Фев 2010, 09:34

Жалко за неуспешния опит :l Желая ти успех при следващите!Пахирата се нарича още Дърво на парите,може би затова при мен трудно вирее :l

Re: Пахира

14 Юли 2011, 11:31

Тук на работа в моя офис има една пахира :f , ама ако питам шефката знам, че няма да ми даде с желяние, ако въобще каже, че може, де. :( Ще взема да пробвам с листо, :-D пък ще видим какво ще стане... :da1

Re: Пахира

15 Юли 2011, 11:10

Дано да ти се получи! :da
Ще се похвалиш! :pp7
Добави отговор