Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

имам проблем с цикаса

19 Ное 2009, 20:02

Имам цикас от три години, преди година листата му пожълтяха, изсъхнаха и ги отрязах, по съвет на моя позната. След време /около 6 месеца покараха нови две, но след като го прибрах на закрито, след като застудя, листата му започват да съхнат, пожълтяха и се свиха. Какво да правя, защото не искам да го загубя :f

Re: имам проблем с цикаса

20 Ное 2009, 15:20

въздъх, съпричастен :l
не че не съм уморила няколко по същата схема /това е от растенията които смятам за невъзможни за отглеждане като стайни + несъвместими като външни заради климата ни----следователно за този живот аз повече неща да чувам и да имам такова/
но все пак универсалните съвети-виж за преполиване?
това че не поливаш обаче не значи че листата зимата не обичат влага във въздуха-как ще я подсигуриш това вече е един друг въпрос.
виж за нещо по корените-плесен червейчета -внимавай защото корените са много нежни и крехки!под корените в саксията задължително добър едър дренаж и дървени въглища добавени !
зимата предпочита на хладно -съответно намаляваш поливането-обилно търпи вода престояла когато е навън летните топли месеци!
р.р.ето заради такива проблеми писах аз и в темата за мединилата , пък ми рекоха че лесно вея байряка
:D
Успех на теб , не се отчайвай -премести на слънце /но на по-хладно/ ,разреди поливките и изчакай. Не изхвърляй до пролетта нищо. Винаги има време да се оттървеш от него :-vv
Добави отговор