Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Re: Отглеждане на авокадо

03 Дек 2009, 14:50

stela75 написа:Моето сега покарва.Има 2 мноооого мънички листенца.Интересното е че когато Дарето ми прати семката аз я сложих в чаша да пусне корен но малкият ми син я намерил и я метнал на земята защото я помислил за топче.Аз я намерих разполовена на 2 еднакви половини и реших да ги заровя и двете.Сега от едната половина е изкарало 5см стръкче,а от другото сега излиза друго стръкче.Май ще си имам 2 авокада.Въпросът е - да ги разделя ли?Все пак са две отделни растения.....



синчето е голяма работа. явно ще е с лека ръка . трябва да му намираме повече "топчета" :D
дано не си се карара на детето , виж какво добро ти е направило

Re: Отглеждане на авокадо

04 Дек 2009, 12:06

Съжалявам за спама - не само му се карах но и го наказах защото това не е първото му такова провинение.Съсипа ми сингониума,оскуба листата на алоказията,обра пъпките на хибискуса и счупи стръкчето на мангото за което се ядосах най-много.Не днам какво прави все при цветята ми :( :( :( :(

Re: Отглеждане на авокадо

04 Дек 2009, 19:23

нали щяхме да го правим цватар ? да не му се е изпарил мерака ? или пък да е решил да разсажда китки ? ами показвай му на детето как става .
според мене не всичко е загубено - не знам до каква степен ти е съсипал сингониума, но другите ... не би трябвало да са болка за умиране. трябва да се възстановят - и нови листа да пуснат , и цветни пъпки , пък мангото току - виж де разклонило . ще видиш като ни тръшнете в земята с мангото. само стой и гледай.
не ми е смешно и не искам да те сърдя , но не е ли по - добре да му обясниш кротко, защото утре може пак да го направи като види, че те ядосва ?
или пък му купи количка, пистолет - нещо да го разсее .

Re: Отглеждане на авокадо

29 Яну 2013, 22:19

Здравейте...
Съвсем без да се замислям как ще го отглеждам това огромно растение в къщи, по нова година засях три семки в саксийка. Все още не са поникнали, но ако се случи, би ми било интересно да науча до какви минусови температури издържат навън и от каква възраст нататък бих могла да пробвам да го засадя на двора.. Аз съм на границата със субтропика, имаме си мека зима, пада до минус 5 изключително рядко. Дали да опитам след време?

Re: Отглеждане на авокадо

29 Яну 2013, 22:22

Ние в службата го имахме 2 години,но изглежда че миналия студен февруари го усмърти.Не мисля,че навън би оцеляло при вас.Но нищо не пречи да пробвате,нали винаги може ново да посадите пак.

Re: Отглеждане на авокадо

29 Яну 2013, 22:27

С някаква зимна защита? И аз си мисля, че дори да опазя дръвчето, няма да плододава, но заради пробата.. а и стават твърде големи.. А добих смелост да опитам заради един цеструм, който също е много топлолюбив, но тази зима ми оцеля навън...

Re: Отглеждане на авокадо

11 Фев 2013, 10:11

secret_rose написа:С някаква зимна защита? И аз си мисля, че дори да опазя дръвчето, няма да плододава, но заради пробата.. а и стават твърде големи.. А добих смелост да опитам заради един цеструм, който също е много топлолюбив, но тази зима ми оцеля навън...

авокадото ти държи до 7-8 градуса на студа.Моето зимува при такава температура,след като ми отвориха очите,защото и аз се бях притеснил.Умерена поливка/по малко/и даже взе да пуска нови листенца/снимки довечера че сега съм на работа/.

Но сланата го убива.
Добави отговор