Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

калатея

07 Окт 2009, 11:22

здравейте преди два месеца си купих калатея която е още в саксията в която я продаваха сега гледам че и е станала малка коренчетата и се виждат от отворите ама където и да чета за калатеите пише че е добре да се преместят на пролет в друга саксия вие как мислите дали ще го приеме добре ако сега я пресадя

Re: калатея

07 Окт 2009, 11:49

Когато купя цвете веднага го пресаждам независимо от това кой сезон е,защото винаги са в малки саксии,така направих и с калатеята,която купих преди 2 седмици

Re: калатея

07 Окт 2009, 12:32

Можеш и сега. Но няма проблем да стои до пролетта. Ти си решаваш.

Re: калатея

07 Окт 2009, 13:54

Аз също щом си купя цвете - веднага го пресаждам защото обикновенно ги продават в миниатюрни саксиики

Re: калатея

07 Окт 2009, 22:31

Аз не бързам. Първо има стрес от смяна на място/климат и второ ако го пресадя добавям още. И като си взема, ако ще го пресаждам, изчаквам поне да се аклиматизира и след това :D

Re: калатея

08 Окт 2009, 09:14

Светле, мисля, че твоята калатея в момента отговаря на всички условия за пресаждане-при тебе е от два месеца, което означава, че трябва да се е аклиматизирала, освен това калатеята е добре да се пресажда през септември-октомври или през март. Сега му е времето, действай и успех. На мен винаги ми се свива сърцето, когато предприемам подобни мерки, особено за подобни екзотични растения,но като трябва, трябва...

Re: калатея

09 Окт 2009, 18:23

благодаря на всички още днес ще я пресадя :-vv

Re: калатея

14 Апр 2010, 16:11

Вече минаха две седмици,откакто новата ми придобивка е в къщи.... и се развива добре.Това е Calathea triostar - наистина е с трицветни красиви листа.

Изображение

Re: калатея

08 Ное 2010, 18:07

и аз имам калатея но май откача като я полея през деня листата и се свехват а вечер се изравят нагоре и ако се опиташ да ги огънеш се чупят .. какво е това чудо незнам ако някой има калатея да ми каже дали и неговата го прави този номер за пръв път виждам такова растение .. смисал странно :? :)

Re: калатея

09 Ное 2010, 00:22

kiara04 написа:и аз имам калатея но май откача като я полея през деня листата и се свехват а вечер се изравят нагоре и ако се опиташ да ги огънеш се чупят .. какво е това чудо незнам ако някой има калатея да ми каже дали и неговата го прави този номер за пръв път виждам такова растение .. смисал странно :? :)

това че калатеите вечерно време си вдигат листата нагоре е един от най -хубавите признаци, че цветето се чувства отлично. не мисли че цветето ти откача- това, пак казвам е хубаво и моят съвет е да не се опитваш да ги огъваш и чупиш :) на сутринта те пак ще се разлистат :da1
Добави отговор