Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Шефлера - Schefflera

раздел декоративно-листни

Шефлера - Schefflera

Мнениеот Deki » 27 Окт 2008, 14:45

Проблеми:
Завехнали листа. Причината трябва да се търси в наднорменото количество вода или в прекалената сухота - листата потъмняват и клюмват.
Прекомерното напояване причинява пожълтяване на растението, затова е най-уместно да се полива само когато пръстта стане суха на допир.

Паразити.Често шефлерата бива нападната от въшки, които изсмукват лимфата от меката част на листата и от листните пъпки, като предизвикват тяхното потъмняване и олепване. При подобно заболяване, растението да се пръска с малатион всеки 2 седмици през лятото.
Друг сериозен проблем са щитоносните въшки - да се отстранят внимателно тъмните петънца от опакото на листата с парцалче, напоено в денатуриран спирт.
Аватар
Deki
Малко цвете
 
Мнения: 33
Регистриран на: 21 Окт 2008, 12:22

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот Iliqna_81 » 24 Апр 2009, 09:00

Шефлерата е храст,който става по ки4ест,ако му се подрязват връх4етата.Вирее добре при 20t,добре осветено място,лятото се полива обилно,а зимата умерено.Размножава се 4рез стъблени резници през лятото,които се вкореняват в смес от =4асти торф и пясък.
Аватар
Iliqna_81
Малко цвете
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Апр 2009, 09:57

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот marchela » 29 Май 2009, 08:49

Не разбрах тези връхни резници трябва ли да се държат във вода за коренчета или веднага се сеят?
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот HobGoblin » 29 Май 2009, 13:27

Става и във вода, даже според мен е препоръчително във вода да пуснат корени и тогава да се сеят
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот КалиД » 30 Май 2009, 23:16

HobGoblin написа:Става и във вода, даже според мен е препоръчително във вода да пуснат корени и тогава да се сеят



Аз ги държах във вода,докато пуснат корени,но това стана много бавно.Чаках ги доста време.Все пак се сдобих с шефлера.
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот ilimili » 31 Май 2009, 14:11

КалиД написа:
HobGoblin написа:Става и във вода, даже според мен е препоръчително във вода да пуснат корени и тогава да се сеят



Аз ги държах във вода,докато пуснат корени,но това стана много бавно.Чаках ги доста време.Все пак се сдобих с шефлера.

Аз имам клонче с 3 листа в екопочва.имат си доста големички коренчета,все нямам кураж да си засея...
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот stela75 » 03 Юни 2009, 11:20

Моят връх от шефлера стоя във вода 1 месец но така и не пусна корени-никакви корени.Преди 10 дни я засадих в пръс и от тогава нито вяхне нито расте.Вчера проверих-няма корени.Какво да я правя?Да я върна ли във водата?
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот HobGoblin » 03 Юни 2009, 15:45

Сега времето е хубаво. Остави я така, гледай да си има всички условия и най-важното, гледай да не я преполивавш да не загние
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот da-ni » 11 Юни 2009, 09:42

[quote="stela75"]Моят връх от шефлера стоя във вода 1 месец но така и не пусна корени-никакви корени.Преди 10 дни я засадих в пръс и от тогава нито вяхне нито расте.Вчера проверих-няма корени.Какво да я правя?Да я върна ли във водата?[/
щом си я посяла остави я така .Имай търпение поливай я по малко и ще стане тя обича да я гледаш с любов
Аватар
da-ni
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Май 2009, 11:52

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот STANY » 13 Юни 2009, 17:22

Добър ден, и аз се присъединявам към този форум, с надежда да ми дадете съвет - и аз шефлери, една тъмно зелена, друга доста светличка, целите й листа са обагрени, но имат въшки, изхвърлих така мин.год. една, сега уж пръскам да ги убия тези гадове, има ли начин да не въшлясват? БЛАГОДАРЯ :-p
Аватар
STANY
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2009, 17:16

Следваща

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron