Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Шефлера - Schefflera

раздел декоративно-листни

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот katiusha » 30 Окт 2009, 18:48

Искам да споделя радоста си с вас!!! Още лятото сложих едно листенце във вода, но така и не пусна коренчета, а месец след това го сложих в саксийка с почва, но нито расте ,нито вехне! Днес не се здържах и разрових ..... и какво да видя - листенцето е пуснало коренчета , които по моя преценка са се развили отлично :da
Много се радвам ... явно търпението си е заслужавало!!! :da1
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот stela75 » 30 Окт 2009, 20:40

Браво Кате!На мене не ми провървя със шефлерите тази година!От Великден са ми дали 3 върха и куп листа.Смятай от април до сега колко време мина и нито корени нито нищо.Миналата седмица ги изхвърлих и сега мисля да си купя готови растения от зелената и пъстролистната.
Дано твоята да порасне и много да и се радваш :-p
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот icegirl » 30 Окт 2009, 21:03

Моят опит с шефлерите е : 1 листо поставено направо в пръст смесена с пясък и след около 1 месец имах коренчета ,опитах и с 1 резник натопен във вода и след около 1 мсец имах коренчета
icegirl
Аватар
icegirl
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 22 Апр 2009, 10:52
Местоположение: София

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот katiusha » 30 Окт 2009, 21:12

stela75 написа:Браво Кате!На мене не ми провървя със шефлерите тази година!От Великден са ми дали 3 върха и куп листа.Смятай от април до сега колко време мина и нито корени нито нищо.Миналата седмица ги изхвърлих и сега мисля да си купя готови растения от зелената и пъстролистната.
Дано твоята да порасне и много да и се радваш :-p


:D Ако трябва да съм честна и аз тази която си имам ( пъстролистна) си я купих в началото на лятото, но реших да си направя експеримент :)
напролет ще се пробвам с друго листенце , а дано това да почне вече да расте ! хе-хе
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот stela75 » 31 Окт 2009, 01:00

icegirl написа:Моят опит с шефлерите е : 1 листо поставено направо в пръст смесена с пясък и след около 1 месец имах коренчета ,опитах и с 1 резник натопен във вода и след около 1 мсец имах коренчета

Ееее да знаех по-рано щях да ти пратя моите върхове да ги вкорениш за 1 месец,а не аз да ги чакам от април до септември и....нищо :l :l :l
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот kiara04 » 08 Ное 2010, 18:19

здравейте докато четях си спомних как една приятелка преди 1-дина и 5-6 месеца ми даде връхче да си хвана и аз шефлера не успях за съжаление .. и нейната изсъхна но в началото на февруари си купих от един цветарски магазин шефлера висока 1 педя .. иии :da голяма радост ама я пресадих веднага ( аз винаги така правя като купя нещо веднага го пресаждам ) и тя расна стана 2 педи и се разболя и се започна една борба ту вехне ту живне после пак и така 1 месец бях се побъркала викам как я уморих нали я гледам ама тя се съвзе сама забравила я бях за 3 дни и като я видях тя с 3 нови листенца и така досега ве4е е 3 педи голяма и ми е най-голямата радост http://kiara04.snimka.bg/flowers/moite- ... 4.21309503 ето я и нея :-p :-p
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот katiusha » 09 Ное 2010, 00:17

kiara04 написа:здравейте докато четях си спомних как една приятелка преди 1-дина и 5-6 месеца ми даде връхче да си хвана и аз шефлера не успях за съжаление .. и нейната изсъхна но в началото на февруари си купих от един цветарски магазин шефлера висока 1 педя .. иии :da голяма радост ама я пресадих веднага ( аз винаги така правя като купя нещо веднага го пресаждам ) и тя расна стана 2 педи и се разболя и се започна една борба ту вехне ту живне после пак и така 1 месец бях се побъркала викам как я уморих нали я гледам ама тя се съвзе сама забравила я бях за 3 дни и като я видях тя с 3 нови листенца и така досега ве4е е 3 педи голяма и ми е най-голямата радост http://kiara04.snimka.bg/flowers/moite- ... 4.21309503 ето я и нея :-p :-p


Браво :D моята е абсолютно същата , даже тази пролет сама се разклони без да и режа фърха :-D
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот kiara04 » 09 Ное 2010, 09:08

katiusha написа:
kiara04 написа:здравейте докато четях си спомних как една приятелка преди 1-дина и 5-6 месеца ми даде връхче да си хвана и аз шефлера не успях за съжаление .. и нейната изсъхна но в началото на февруари си купих от един цветарски магазин шефлера висока 1 педя .. иии :da голяма радост ама я пресадих веднага ( аз винаги така правя като купя нещо веднага го пресаждам ) и тя расна стана 2 педи и се разболя и се започна една борба ту вехне ту живне после пак и така 1 месец бях се побъркала викам как я уморих нали я гледам ама тя се съвзе сама забравила я бях за 3 дни и като я видях тя с 3 нови листенца и така досега ве4е е 3 педи голяма и ми е най-голямата радост http://kiara04.snimka.bg/flowers/moite- ... 4.21309503 ето я и нея :-p :-p


Браво :D моята е абсолютно същата , даже тази пролет сама се разклони без да и режа фърха :-D


Eхе супер ако може и снимка да видя и аз да се порадвам :-D моята в началото приятелки ми казваха че така съм я купила голяма викам не купих я малка и ми се караха неможело да и блестят така листата и аз им казах тайната чистя ги в седмицата по 2 пъти с леко изветряла бира и после ръся с вода да изплакна и досега никое цвете не се е оплакало макар че имам и такива дето не обичат да се къпят :-D :pp3
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот katiusha » 09 Ное 2010, 11:34

снимката е доста стара, от около година може би, но тези дни ще снимам всичките ми цветя наново и пак ще я покажа
http://katiushaa.snimka.bg/flowers/stayini-cvetya.423355.14925420 и общо взето тук можеш да видиш и другите ми цветя :-D
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Шефлера - Schefflera

Мнениеот kiara04 » 10 Ное 2010, 21:04

само да попитам някой къпе ли си шефлерата?
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

ПредишнаСледваща

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron