Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

фикус

раздел декоративно-листни

фикус

Мнениеот uliang » 31 Юли 2009, 14:27

Имам фикус който стана много висок,в момента е навън ,но есента трябва да го прибера но няма да се събере.Мога ли да го отрежа,кога и откъде,моля помогнете.Благодаря ви предварително :-da :da
Аватар
uliang
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Юли 2009, 14:17

Re: фикус

Мнениеот Pavlina Nikolova » 31 Юли 2009, 14:50

Нямам фикус (само бенджамин) и никога не съм имала, но според мен можеш да го отрежеш. Гледай да не е в жегите (според мен есента преди да го прибереш). Реже се малко над място ... как да го кажа :) - място, където изхранва листа, има раклонен клон и т. н.

Това ти го казвам като абсолютна аматьорка. Със сигурност ще последват съвети от по-добри специалисти. А сега нека ги чакаме. :D

И добре дошла сред нас (мисля, че си жена, а може и мъж да си)! :da1
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: фикус

Мнениеот HobGoblin » 31 Юли 2009, 16:42

uliang написа:Имам фикус който стана много висок,в момента е навън ,но есента трябва да го прибера но няма да се събере.Мога ли да го отрежа,кога и откъде,моля помогнете.Благодаря ви предварително :-da :da


Ако се подрежат, всички растения изкарват пак(даже се прави умишлено). А какъв е фикуса? Ако е Ficus elastica, като се срежат се разклоняват - 100%. При тях обаче е добре да се направи докато са по-малки, и стават кичести - като истински дръвчета :) Режи от средата нагоре(гледай да не е много "вдървено" стъблото там където режеш), и от върха(овете) каквото изпадне - вкоренявай, или ми го прати на мене :P
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: фикус

Мнениеот cvetar » 01 Авг 2009, 14:16

Като изключим изтритите от мен безполезни отговори,Uliang не получи досега що-годе смислен отговор...Мисля,че форумът си има начин за комуникиране между членовете си - на лични можете да си пишете за много неща...без да се ограничавате.На въпроса на Uliang - режи си фикуса както пожелаеш - общо взето правила няма и всеки си намира правилния начин ...съобрази се само с това,какво желаеш ти да имаш - растение с определена форма,височина и размери.Ако е на достатъчно осветено място,скоро ще се разклони.
Знаете,че аз рядко използвам това,че съм модератор - в случая,ако има недоволни,моля да прочетат т.6 от правилата на форума .....
... 6. Желателно е да се обсъжда само по зададената тема, както и да се пише според тематиката на дискусионния форум....
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: фикус

Мнениеот HobGoblin » 01 Авг 2009, 15:19

Мерси
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: фикус

Мнениеот DarinaN » 01 Авг 2009, 22:39

мерси, цветар - получихме си го :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: husayzopefodi, oyecupjakomo


cron