Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Re: Въпроси за калатея!

02 Мар 2009, 14:55

ето снимка на моята Калатея:

Изображение

Re: Въпроси за калатея!

02 Мар 2009, 15:58

Ха, моята е същата, само че полупредала Богу дух както видях днес...изобщо са ми уморили половината китки :( и ша падат глави в най-скоро време! Или ще трябва да ги мъкна повечето у Филибето, което означава лятото да ги лиша от въздух и дъжд, както е в Бр-во и което много им харесва. Апартаментът има доста голяма тераса, но е адски пек и дори да сложа тента ще стане още по-зле и ...просто не знам какво да правя сега... :l Леле, голяма дилема ми отвориха тез китки...

Re: Въпроси за калатея!

02 Мар 2009, 16:08

Моето е същото,това е ктенанте.Мама Дани,не се коси и моето е на същия хал,хем съм в къща,но не много топла.Ние сме свикнали нормалната температура да е 16-17 градуса.В студените дни сутрин пада до 10 градуса, :? защото не ми се поддържа денонощно котела,пък си е мое задължение. :)

Re: Въпроси за калатея!

02 Мар 2009, 16:46

КалиД написа:Моето е същото,това е ктенанте.Мама Дани,не се коси и моето е на същия хал,хем съм в къща,но не много топла.Ние сме свикнали нормалната температура да е 16-17 градуса.В студените дни сутрин пада до 10 градуса, :? защото не ми се поддържа денонощно котела,пък си е мое задължение. :)


Уф, ма много ме е яд, защото и тук има парно и е Африка ти казвам...радиаторите врат просто по всяко време - и при това топло и светло, да си намериш цветята в тоя вид, щото просто не са поляти....е , кажи сега, как да не ти се скъса душата!

Re: Въпроси за калатея!

02 Мар 2009, 17:47

Права си! Поне да им осигуриш влажен въздух,постави съдчета с вода около саксиите.Или напоена гъба с вода и саксията върху нея.Не съм пробвала,но съм чувала от познати,когато ще отсъстват известно време слагали пластмасови бутилки с вода,обърнати и забучени в саксиите.Капачките с предварително направени дупки.Така издържали влажни.

Re: Въпроси за калатея!

02 Мар 2009, 20:12

Знаех си аз,че моето не беше точно калатея -точно така -ктенанте е и не се плаши много от студа сигурно е падало към 10 градуса.

Re: Въпроси за калатея!

02 Мар 2009, 21:03

zamakat написа:Знаех си аз,че моето не беше точно калатея -точно така -ктенанте е и не се плаши много от студа сигурно е падало към 10 градуса.

може и да си е калатея, пр. Calathea Picturata, ама в днешно време никой не знае какво точно си купува, важното поне е че са сродни и се гледат по еднакъв начин :)

Re: Въпроси за калатея!

03 Мар 2009, 13:02

:D Да ,да точно така :D

Re: Въпроси за калатея!

09 Мар 2009, 01:00

Strict написа:
HobGoblin написа:Някой може ли да даде малко повече инфо за тези цветя. Много са красиви имам доста разновидности, но от време на време някои от листата покафеняват и се свиват а им осигурявам всичко
поливане: като просъхне почвата
топлина: 21 градуса дори и зимата
влажност: около 60%
светлина: пъстра сянка

разгледай с лупа долната страна на листото и ще разбереш :-vv


разгледах, с какво да ги наръся тия гадове, според мен са акари някакви или някакъв вид паяци, щото си има паяжина и т.н. - та нещо ефикасно да ми препоръчаш / в един магазин ми препоръчаха лиросект, пръскам ги с него профилактично на 2 месеца, ама явно няма ефект /

Re: Въпроси за калатея!

27 Мар 2009, 19:56

ето калатеята в службата, за която никой не се грижи и е в саксия, няма и 20 см. обиколка, но пък расте китката яко, пък ний се скъсваме от грижи и накрая... :l
Изображение
Последна промяна mama Dani на 27 Мар 2009, 20:13, променена общо 1 път
Добави отговор