Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

КАК СЕ ВКОРЕНЯВА КРАЛСКА БЕГОНИЯ

раздел декоративно-листни

КАК СЕ ВКОРЕНЯВА КРАЛСКА БЕГОНИЯ

Мнениеот stela75 » 16 Май 2009, 16:22

Здравеите!Може би е рано да пускам нова тема защото съм нова тук но моля да ми помогнете.Чувал ли е някои от вас да се вкоренява бегония като се вземе листо и се нареже на части с големина 2 кв.см. и се слагат в пясък ?Ако някой знае нещо по въпроса нека напише подробно как става.
БЛАГОДАРЯ!!! :-v
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: КАК СЕ ВКОРЕНЯВА КРАЛСКА БЕГОНИЯ

Мнениеот HobGoblin » 16 Май 2009, 22:00

stela75 написа:Здравеите!Може би е рано да пускам нова тема защото съм нова тук но моля да ми помогнете.Чувал ли е някои от вас да се вкоренява бегония като се вземе листо и се нареже на части с големина 2 кв.см. и се слагат в пясък ?Ако някой знае нещо по въпроса нека напише подробно как става.
БЛАГОДАРЯ!!! :-v


Много лесно, от листо с дръжка натопено във вода, или заравяш дръжката на листото в леко влажна почва. За седмица - две пускат коренчета. Може и с част от стъблото. А може и само от листо. При този последния метод, на по-едрите жилки от долната част на листото се правят разрези, и листото се слага да легне върху влажна почва. Става и с част от листото, долния край се топва в хормон за вкореняване и се поставя в леко влажна почва. Това е, много е лесно - давай смело :D

post scriptum: препоръчвам ти с цяло листо или с нарези по листото, това с парченцата, може да ти е трудно.
погледни и този сайт, има картинки, а ако разбираш и английски още по-добре http://www.bradsbegoniaworld.com/prop.htm

Ама да знаеш че не разбирам много много, питай някой експерт :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: КАК СЕ ВКОРЕНЯВА КРАЛСКА БЕГОНИЯ

Мнениеот stela75 » 18 Май 2009, 22:38

Благодаря за разясненията .Ще пробвам с листо защото няма от къде да взема част от стъбло.Една съседка има 2-3 вида бегонии с големи шарени листа но се съгласи да ми даде само по 1-2 листа и то от тези които са се пречупили и трябва да се махнат.Ще видя дали ще успея. :da1
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: КАК СЕ ВКОРЕНЯВА КРАЛСКА БЕГОНИЯ

Мнениеот HobGoblin » 18 Май 2009, 23:23

Най-лесно става като дръжката на листото се зарови чак до листото в почвата. Точно от там започват да се развиват новите листенца и става наистина много бързо. Бегонията заедно със сейнтполията са едни от първите цветенца подложени на in-vitro размножаване, много лесно тръгват. Успех ти пожелавам :D
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: tuogegoberado