Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Евкалипт

раздел декоративно-листни

Евкалипт

Мнениеот SentinellBG » 18 Апр 2009, 21:15

Изображение
Евкалипта е декоративно-листно растение, което при нашите условия се отглежда като саксийно. Височината му достига до 1-2 метра. Има ред полезни качества като билка, едно от полезните му качества е, че има силно антисептично действие. Пречиства въздуха в помещението, в което се намира и убива бактерии и микроби благодарение на етеричните масла, които се намират в листата и стъблото му. Използва се и за отпушване на запушен нос в резултат на хрема. Флористите използват нежните клонки на растението като трайно допълнение за букети и аранжировки.
Растението може да се оформи като малко дръвче. Като по-младо предпочита засенчване, след това като по-възрастно предпочита силно слънчево изложение, но може да бъде и на полусянка.
Особено подходящо е за помещения със замърсен въздух, цигарен дим поради естествените си антисептични свойства.
Растенията са с височина 50 - 60 см. През студените зимни месеци е задължително да бъдат в помещения, в които температурата не е по-ниска от 5-6 градуса.
Може да поръчате това растение от този форум или чрез сайта ни, в който е нужна регистрация http://fedraaura.com в раздел Каталог - саксийни растения.
Последна промяна SentinellBG на 22 Апр 2009, 15:41, променена общо 3 пъти
http://fedraaura.com
Мечтите не умират никога...
Аватар
SentinellBG
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Мар 2009, 00:54
Местоположение: с. Челопеч, София област

Re: Евкалипт

Мнениеот zamakat » 18 Апр 2009, 22:37

Дай някоя снимка на майчиното растение.Влязох в сайта ,но и там няма
:)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Евкалипт

Мнениеот onemanshow » 18 Апр 2009, 22:40

Също така е добре да напишете и кой вид е евкалипта, защото от снимките не мога да се ориентирам.
Аватар
onemanshow
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Апр 2009, 13:15
Местоположение: Плевен

Re: Евкалипт

Мнениеот SentinellBG » 19 Апр 2009, 08:58

Евкалипта е произведен от семена, не от резници, така че "майчино растение" в случая няма.
zamakat написа:Дай някоя снимка на майчиното растение.Влязох в сайта ,но и там няма
:)
http://fedraaura.com
Мечтите не умират никога...
Аватар
SentinellBG
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Мар 2009, 00:54
Местоположение: с. Челопеч, София област

Re: Евкалипт

Мнениеот SentinellBG » 19 Апр 2009, 09:03

onemanshow написа:Също така е добре да напишете и кой вид е евкалипта, защото от снимките не мога да се ориентирам.


Eucalyptus cinerea e вида на евкалипта, за който питате и който сме предложили
http://fedraaura.com
Мечтите не умират никога...
Аватар
SentinellBG
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Мар 2009, 00:54
Местоположение: с. Челопеч, София област

Re: Евкалипт

Мнениеот zamakat » 19 Апр 2009, 20:26

А като е от семеначе на коя година цъфти .Да не е като магнолията и камелията и лимона да цъфне на двайстата година.Евкалипт съм виждала на живо в приятелката ми ,тя опита да го презимува на открито но не се получи.хем беше доста голямо около метър високо
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Евкалипт

Мнениеот SentinellBG » 19 Апр 2009, 22:19

zamakat написа:А като е от семеначе на коя година цъфти .Да не е като магнолията и камелията и лимона да цъфне на двайстата година.Евкалипт съм виждала на живо в приятелката ми ,тя опита да го презимува на открито но не се получи.хем беше доста голямо около метър високо

Цветовете на евкалипта нямат декоративна стойност. Семената му са внесени от фирмата Ball и са, за да бъде произведен като саксийно растение. Това растение няма нищо общо с магнолия, камелия или пък с плодното растение лимон - те са цъфтящи декоративни растения, а лимона е плодно дръвче. При евкалипта вече съм написал подробно какво е, а и секцията е листно-декоративни растения.
Учуден съм неприятно от зададените въпроси и съмнения ...
http://fedraaura.com
Мечтите не умират никога...
Аватар
SentinellBG
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Мар 2009, 00:54
Местоположение: с. Челопеч, София област

Re: Евкалипт

Мнениеот zamakat » 20 Апр 2009, 11:21

Недей де ,извинявам се за въпроса ама това е защото нямам време да чета от бързане иначе щях да изчета всичко в гугъла за него, но като се затопли все съм в градината и едва остава време да погледна мненията. и нали затова е форума един пита а друг който по е чел отговаря.Ако почнем да се сърдим на всеки, който задал въпрос от незнание....Знам естествено каква е разликата между лимона ,камелията и т.н., просто попитах да не е като тези растения които от семеначе цъфтят късно ,защото не знам защо ,но ми се стори ,че в нета виждах някъде снимка на цъвнал евкалипт и то беше много красиво дърво ,в червени цветове ,но не съм сигурна и не мога да споря, защото нищо не знам за това растение.ще потърся из нета снимка.
намерихИзображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Евкалипт

Мнениеот Мериголд » 20 Апр 2009, 19:35

Ани, това е от този евкалипт, който се слага при аранжирането на скъпите букети. То си е и като билка, облекчава дишането и е антисептик. Миналата година и аз сях семена, но ги хвана сеченето и до едно се споминаха. Иначе растението си е много готино сивкаво, твърдо и полезно. :D
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Евкалипт

Мнениеот zamakat » 20 Апр 2009, 20:30

Да бе ,и аз знам че беше за нещо полезно ,ама кой го знай.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Следваща

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron