Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Декоративно кафе / Coffea Arabica

раздел декоративно-листни

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот zamakat » 16 Юли 2009, 18:36

ЕЕЕЕе хееей,другарчета. За малко да не разбера ,че приказвате за мен.Мислех само да отговоря на личното съобщение на Павчето и да хуквам, ама си викам -чакай все пак да хвърля едно око, и гледам тука ,че ме хвалите, че чак мед ми капна на сърцето.Благодаря, Павче :-da :-p Ти си златно момиче.
Поздрави на всички и да не ме забравят до наесен. :-p :) :f

Еми май успяхте да ме поразбутате малко :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот DarinaN » 16 Юли 2009, 21:12

мойто кафенце засега расте, та къса саксията. майка казва - щото кафето е командировано там при по - нормални условия, че прекарвало водата без да задържа нито капка. всичко в подложката . Ани, това нормално ли е ? и още един въпрос - сега да не го пипам, да го разсаждам напролет, нали ?
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот zamakat » 16 Юли 2009, 23:18

DarinaN написа:мойто кафенце засега расте, та къса саксията. майка казва - щото кафето е командировано там при по - нормални условия, че прекарвало водата без да задържа нито капка. всичко в подложката . Ани, това нормално ли е ? и още един въпрос - сега да не го пипам, да го разсаждам напролет, нали ?


Може да се разсажда и по това време, аз ги местя от тъй на тъй по всяко време, и че чак и зимата, само че въпроса по-горе не можах да го разбера добре
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот DarinaN » 16 Юли 2009, 23:25

това за водата ли ? :) до него стои гинкото и като поливам, поливам и двете. гинкото не почва да " плува", като че ли водата остава в саксията. а през кафето минава като през цедка :) а са садени в обикновена градинска пръст от едно и също място
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот zamakat » 16 Юли 2009, 23:33

DarinaN написа:това за водата ли ? :) до него стои гинкото и като поливам, поливам и двете. гинкото не почва да " плува", като че ли водата остава в саксията. а през кафето минава като през цедка :) а са садени в обикновена градинска пръст от едно и също място


През мойто кафе водата минава по същия начин. Отива в подложката, но после пак си я изсмуква.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот DarinaN » 16 Юли 2009, 23:37

значи - от кафето :) защото иначе няма обяснение . аз пък все я изливам - тази вода дето отива в подложката , да не го преполея, да не го удавя. вече ще знам :D
:-p , Ани
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот zamakat » 17 Юли 2009, 11:03

DarinaN написа:значи - от кафето :) защото иначе няма обяснение . аз пък все я изливам - тази вода дето отива в подложката , да не го преполея, да не го удавя. вече ще знам :D
:-p , Ани

Изливаш я щото можеш да повдигнеш саксийката, а аз въобще не мога да повдигам или местя тази голяма и тежка саксия,изчаквам да изчезне водата и тогава поливам
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот DarinaN » 17 Юли 2009, 11:13

ами то мойто малко, Анко, затова я повдигам :) преди време уморих едно към 60 см дръвце - не знам от какво :( , ава нали съм мн яко , и неговата саксийка можех да вдигам. що не го пуснеш да го видя ?
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот zamakat » 17 Юли 2009, 21:34

Днес му излях една туба вода.А за снимка -май бях пуснала снимка тук във форума още в началото като го взех полуумряло, попарено и с въшки
,но сега е много променено ,високо е повече от 2,5м.облисти се ,цъфна и сега има зърна зелени кафенцаУтре ще го снимам ,но не гарантирам дали ще намеря някой да ми качи снимката.Тъй и не се научих- по-натаъшно компютърно обучение -зимата :)

Да , снимано е на първа страница в темата, но саксийката е по малка и върха му не можа да се събере в кадъра.Беше стигнал тавана и приятелката ми го отрязала и то не можело да расте на горе ,а само на страни сега при мен има височина и го оставям сега да расте нагоре колкото иска.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Декоративно кафе / Coffea Arabica

Мнениеот DarinaN » 18 Юли 2009, 09:06

ей, браво. :D да, видях го още в началото това кафе, но не знаех кой кой е :-p и коя китка на кой е . сега е по . различно :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron