Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Re: Фикус Бенджамин

05 Ное 2011, 16:58

То хубаво питаш,но не уточняваш ....Вероятно причината да си отиде е в промяната на мястото му - променила си осветеност,температура - а може и да си го преполяла.Пъстролистните са май по-капризни.Е,здраве да е,ще си вкорениш ново резниче. :-p

Re: Фикус Бенджамин

10 Мар 2012, 15:16

Здравей те.
От няколко години си отглеждам подобно цвете и то си растеше доста добре достигна височина от над 50-60 сантиметра! Всичко беше супер до преди 2-3 седмици, когато листата му се изсушиха!
Искам да попитам това означава ли, че растението е умряло тотално или има надежда!?
Ако има такава ще помоля да ми споделите как да действам!?
Благодаря предварително.
Изображение
Изображение

Re: Фикус Бенджамин

10 Мар 2012, 19:21

И аз отглеждам такъв.Зимата при мен му е период на покой и ако си го преполял,напълно възможно е да се държи така,както описваш.Ако връхчетата на клонките му са зелени,остави го на слънце без поливане за известно време - ако тръгне,добре.Иначе - вкорени си нови други клончета....а този го отпиши.

Re: Фикус Бенджамин

14 Мар 2012, 18:06

Благодаря за отговора най-вероятно съм го преполял :(
Има зеленина по връхчетата но не мисля,че ще се съвземе но все пак ще опитам!

Re: Фикус Бенджамин

17 Мар 2012, 11:11

Здравейте!Имам наскоро засаден бенджамин и днес забелязах ,че му капят и младите и старите листенца.Не са пожълтели ,а са си съвсевм зеленички и свежи.Имах Галици и полях всичките цветя с разтвор на БИ-58,дали не падат листята от него?

Re: Фикус Бенджамин

18 Мар 2012, 08:20

Възможно е и от това да падат.Вероятно си го преполяла,а така става и ако му смениш рязко осветеността /мястото/.

Re: Фикус Бенджамин

10 Апр 2012, 19:39

Здравейте,аз съм нова във форума,но моля за помощ.Листата на бенджамина ми започнаха да стават на кафеви петънца. Дали някой има идея какво му се случва?

Re: Фикус Бенджамин

05 Юни 2012, 09:37

Това цвете според моя малък опит е доста капризно от прекомерни грижи и аз успях да уморя цели 4 :l тъкмо се хванат по израснат и щом ги прибера на есен им окапват листата обикновено на пролет пак избиват но за моите няма следваща пролет :(
Изображение този единствен опазих но загубих шарения

Re: Фикус Бенджамин

25 Фев 2013, 12:18

Здравейте,
имам въпрос: може ли бенджамина да хване листни въшки. На някой лиса от долната страна има едни бели точици- като коричка, възможно ли е да са въшки и какво може да се направи в случая, ако е нещо застрашаващо жизнеността на цветето.
Теди Д.

Re: Фикус Бенджамин

25 Фев 2013, 17:25

Теодора Д. написа:Здравейте,
имам въпрос: може ли бенджамина да хване листни въшки. На някой лиса от долната страна има едни бели точици- като коричка, възможно ли е да са въшки и какво може да се направи в случая, ако е нещо застрашаващо жизнеността на цветето.
Теди Д.

Може,разбира се...Той не ги хваща,те го "хващат"...като се настанят по листата и сочните клончета...И понеже и ти като много други питащи не ни показваш снимки,няма как да ти се отговори точно какво се е развъдило по твоето фикусче.Белите точици може и да са белокрилки,лъжещитоносни въшки...но ще покажеш снимки в едър план отблизо на добичетата,за да уточним...
Това,което може да се направи е пръскане с препарат,който да ги унищожи.Но като не ги виждаме,като няма снимки...как да ти кажем какво да правиш ? Не искаш да баем на боб,нали ?
Добави отговор