Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Фикус Бенджамин

раздел декоративно-листни

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот Iliqna_81 » 22 Апр 2009, 10:54

Имам 3 фикуса,вкорених ги в саксия като в продължение на месец бяха под буркан,като през 2-3 дена ги отхлюпвах за по няколко 4аса.Поливам когато горния слой на пръста стане рохкава,пулверизирам ги 4есто и това им се отразява добре.А единия буквално "полудя"след като го преместих до аквариума с рибки.На всяко поливане завъртайте саксията на 45 градуса,за да расте равномерно.Успех! :D
Аватар
Iliqna_81
Малко цвете
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Апр 2009, 09:57

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот JeSi » 21 Май 2009, 23:02

Здравейте! Може ли някой да ми отговори дали е възможно да се размножи фикус само с листа?!? имам няколко, но не съм сигурна дали ще си пуснат коренчета! Благодаря ви :)
Аватар
JeSi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2009, 22:52

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот HobGoblin » 21 Май 2009, 23:32

Аз за клончета съм чувал, ама за листа нищичко. Даже си мисля че и ин-витро няма да може с листа
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот marchela » 29 Май 2009, 08:41

Аз пък съм си захващала бенджамин с клончета които ги държах във вода да пуснат коренчета и чак тогава си ги сях в саксийката.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот КалиД » 30 Май 2009, 23:21

marchela написа:Аз пък съм си захващала бенджамин с клончета които ги държах във вода да пуснат коренчета и чак тогава си ги сях в саксийката.


Аз съм пробвала с фикус "Алии",но не стана само от листо.За фикус еластика съм сигурна,че трябва да има поне 1-2 см.от стеблото.С клонки е сто процента сигурно.
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Юни 2009, 15:48

Здравейте и в тази тема! :D

Първо да кажа, че този фикус е едно от любимите ми растения.

Сдобих се с такъв (от непъстролистните сортове), щом дойдох да уча в София. За по-малко от година увеличи височината си 3-4 пъти, раззелени се, пусна едни листа, едни клончета ... Не е за описване - голяма красота! Просто стана прекрасен! :-p
До тук добре - обаче през есента на миналата година късничко (кажи-речи зимата) го прибрах от терасата в стаята. То пък стаята ни е една - източно изложение и доста тъмничка след обяд. Та стана най-лошото - светлината му дойде малко и остана 2-3-4-5 листа ... Хубаво - казвам си - през пролетта ще живне. Добре обаче вече отдавна е навън, пресадих го (използвах естествен горски компост от място, където гние дърво и конска тор), няколко пъти го поливах с вода, в която има течна тор, на слънце е, окастрих изсъхналите клончета, приведох го в изряден вид, НО ... той едва-едва още в началото, когато се стопли, но още беше с стаята (т. е. непресаден и не на слънце) беше пуснал съвсеееммм малко листа и от тогава си стои така, въпреки че се погрижих за него. Просто не е мръднал и май нямам надежда да се "съживи"!!! :l :l :l А беше толкова красиво растение, така жизненео и силно! :l
Сега вече не знам какво да правя и се обръщам за съвет към вас, като се надявам, че ще ми помогнете, защото сте последната ми надежда ... :l
Днес ще пробвам препоръката на мамчето - ще сложа малко захар на повърността на саксията и ще полея, пък да видим ...
Моля, помагайте!!! :l

:-da :-da :-da
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот HobGoblin » 03 Юни 2009, 21:40

Пробвай към водата да сложиш и една-две таблетки витамин Б1 стрит на прах - помага за преодоляване на стреса, както и 1 лъжичка прясно мляко
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Юни 2009, 23:49

Благодаря за отговора! :f Ще пробвам, каквото ми препоръчваш - 2 таблетки Вит. Б1 и прясно мляко (даже ще налея няколко лъжици, а не една).

Иначе и с бира му почиствах листата, и му наливам бира в саксията отвреме-навреме (без да прекалявам разбира се), но уви ...

Както и да е - днес му сложих малко захар, ще пробвам и с витамините, и с прясното мляко, а ако това не помогне, ще пробвам и с кокосовото мляко (четох, че някъде го препоръчваш). Ако и тогава няма ефект ... :l

Стискайте ми палци!!! :f
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот HobGoblin » 04 Юни 2009, 00:22

Успех! Дано успееш, това са красиви цветенца :D
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот ilian_tedi1 » 16 Юни 2009, 11:23

И аз имам нужда от помощ за бенджамина си. Имам го от зимата и си растеше добре до скоро , а сега почти оплешивя :l . Уж не го преполивам в светла стая е , а листата му покафеняват и капят . Чудя се да не би да е хванал някакви гадинки , обаче нищо не виждам да има . Да не би да трябва да го изкарам на терасата ,обаче тя е западна и е много горещо там и ме естрах да не го доуморя . Някой ако може да ми даде съвет ще съм му много благодарна :-da
Аватар
ilian_tedi1
Малко цвете
 
Мнения: 70
Регистриран на: 06 Фев 2009, 12:31

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron