Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Фикус Бенджамин

раздел декоративно-листни

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот cvetar » 05 Ное 2011, 16:58

То хубаво питаш,но не уточняваш ....Вероятно причината да си отиде е в промяната на мястото му - променила си осветеност,температура - а може и да си го преполяла.Пъстролистните са май по-капризни.Е,здраве да е,ще си вкорениш ново резниче. :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот tazcho80 » 10 Мар 2012, 15:16

Здравей те.
От няколко години си отглеждам подобно цвете и то си растеше доста добре достигна височина от над 50-60 сантиметра! Всичко беше супер до преди 2-3 седмици, когато листата му се изсушиха!
Искам да попитам това означава ли, че растението е умряло тотално или има надежда!?
Ако има такава ще помоля да ми споделите как да действам!?
Благодаря предварително.
Изображение
Изображение
Аватар
tazcho80
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2012, 14:54

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот cvetar » 10 Мар 2012, 19:21

И аз отглеждам такъв.Зимата при мен му е период на покой и ако си го преполял,напълно възможно е да се държи така,както описваш.Ако връхчетата на клонките му са зелени,остави го на слънце без поливане за известно време - ако тръгне,добре.Иначе - вкорени си нови други клончета....а този го отпиши.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот tazcho80 » 14 Мар 2012, 18:06

Благодаря за отговора най-вероятно съм го преполял :(
Има зеленина по връхчетата но не мисля,че ще се съвземе но все пак ще опитам!
Аватар
tazcho80
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2012, 14:54

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот elic » 17 Мар 2012, 11:11

Здравейте!Имам наскоро засаден бенджамин и днес забелязах ,че му капят и младите и старите листенца.Не са пожълтели ,а са си съвсевм зеленички и свежи.Имах Галици и полях всичките цветя с разтвор на БИ-58,дали не падат листята от него?
Аватар
elic
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Мар 2012, 19:35

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот cvetar » 18 Мар 2012, 08:20

Възможно е и от това да падат.Вероятно си го преполяла,а така става и ако му смениш рязко осветеността /мястото/.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот Kikka » 10 Апр 2012, 19:39

Здравейте,аз съм нова във форума,но моля за помощ.Листата на бенджамина ми започнаха да стават на кафеви петънца. Дали някой има идея какво му се случва?
Аватар
Kikka
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2012, 21:15

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот ivmilka » 05 Юни 2012, 09:37

Това цвете според моя малък опит е доста капризно от прекомерни грижи и аз успях да уморя цели 4 :l тъкмо се хванат по израснат и щом ги прибера на есен им окапват листата обикновено на пролет пак избиват но за моите няма следваща пролет :(
Изображение този единствен опазих но загубих шарения
Аватар
ivmilka
Малко цвете
 
Мнения: 20
Регистриран на: 28 Май 2012, 08:51

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот Теодора Д. » 25 Фев 2013, 12:18

Здравейте,
имам въпрос: може ли бенджамина да хване листни въшки. На някой лиса от долната страна има едни бели точици- като коричка, възможно ли е да са въшки и какво може да се направи в случая, ако е нещо застрашаващо жизнеността на цветето.
Теди Д.
Аватар
Теодора Д.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2013, 12:11

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот cvetar » 25 Фев 2013, 17:25

Теодора Д. написа:Здравейте,
имам въпрос: може ли бенджамина да хване листни въшки. На някой лиса от долната страна има едни бели точици- като коричка, възможно ли е да са въшки и какво може да се направи в случая, ако е нещо застрашаващо жизнеността на цветето.
Теди Д.

Може,разбира се...Той не ги хваща,те го "хващат"...като се настанят по листата и сочните клончета...И понеже и ти като много други питащи не ни показваш снимки,няма как да ти се отговори точно какво се е развъдило по твоето фикусче.Белите точици може и да са белокрилки,лъжещитоносни въшки...но ще покажеш снимки в едър план отблизо на добичетата,за да уточним...
Това,което може да се направи е пръскане с препарат,който да ги унищожи.Но като не ги виждаме,като няма снимки...как да ти кажем какво да правиш ? Не искаш да баем на боб,нали ?
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: easowapa


cron