Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Фикус Бенджамин

раздел декоративно-листни

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот магдалена_георгиева » 25 Сеп 2014, 09:21

Здравейте, предварително се извинявам ако мястото на моят въпрос не е в тази тема. Преди около 4 месеца ми подариха фикус бонзай, но за съжаление съм страшно невежа в отглеждането на цветя и много бих се радвала някой от вас да ми помогне. Проблемът е следният. От около 2 месеца наблюдавам ситни черни точици по листата на фикуса, както и пъпчици, които приличат на памук. Предполагам, че са някакви вредители, но не знам как да ги третирам, пък и по цветарските магазини мненията са твърде различни, когато се обърнах към тях. Също така по-голямата част от новите листенца, които израстват почти винаги опадат или пожълтяват, или се "нагърчват".Бих се радвала някой да сподели ако е имал такъв проблем и какво е неговото решение. Благодаря предварително! Качвам и снимки.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
магдалена_георгиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Сеп 2014, 09:11

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот cvetar » 25 Сеп 2014, 17:39

Прилича ми на нападнато от акари.Занесете в агроаптека един лист и помолете за препарат акарицид. Има различни,нека специалистът там прецени - има Нисоран,има аполо,има Ортус 5СК ...трябва да пръскате няколко пъти според етикета на шишенцето - има инструкция за концентрация на приготвения разтвор и колко пръскания.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Фикус Бенджамин подрязване

Мнениеот va_si » 12 Мар 2015, 13:22

Здравейте! Имам фикус, който искам да подрежа, защото е ужасяваща гледка с тези тънки и редки вейки и с тази височина само се мъчи. Висок е над 2 м с гладко и изправено стебло - 3 см в диаметър.Искам да го оформя като дръвче не по високо от 1,50 м с гъста и кръгла корона, но не съм сиг. за правилния подход. Ако просто го прережа на 1 м от повърхността на почвата ще избият ли нови клони от мястото на среза или изобщо oтнякъде. И среза хоризонтален ли трябва да е? А и друго, което се чудя е дали сега е подходящото време за тва като сезон. Принципно тази процедура винаги работи при растенията с които съм пробвала - палми, шафлера филадендрон, разни тревисти... И винаги се сещам напролет и няма проблем. Ако някой може да ме посъветва, много ще се радвам. Благодаря!!
Аватар
va_si
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Мар 2015, 12:57

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот cvetar » 12 Мар 2015, 18:43

И с фикуса ще стане като с другите, но оставете повече тънки клончета - от тях ще избият нови пъпки за разклоняване.Можете да го отрежете, ще се разклони след това.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот va_si » 12 Мар 2015, 19:05

Mного благодаря! На висо1ината на която аз искам да го отрежа няма клони. Ако го оставя само на голо стебло ще тръгне ли? Съответно ще глдам и почвата да е по силна. Благодаря за отговора
Аватар
va_si
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Мар 2015, 12:57

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], ieqojlije


cron