раздел декоративно-листни
Добави отговор

Дихондра (Dichondra)

01 Апр 2009, 14:14

Почвопокривно или ампелно растение
Не намерих инфо за него
но има кой да ни каже подробности за него :)
Ето нет снимка:

Изображение

Изображение
Последна промяна Strict на 01 Апр 2009, 22:18, променена общо 1 път

Re: Дихондра (Dihondra)

01 Апр 2009, 19:53

тук има
http://seedrack.com/03.html
верно сребриста е, ама е дихондра

Re: Дихондра (Dichondra)

12 Сеп 2009, 22:16

Сега да ви разкажа тук историята на моята дихондра.Купих си семена напролет.Бяха доста скъпички, но ги купих,защото много ми хареса мострата на изложителите -сребристи листа разкошно падащи от висящата кошница.И ги купих въпреки ,че мразя да се занимавам със семена и въпреки ,че съм се зарекла .Като отворих капсулата изпаднах в ужас-едни миниатюрни,по-малки от милиметър и отново въпреки се заемам с мерак, получих междувременно инструкциите за сеене по компютъра -и какво о-отново ужас,че влажност,че не знам си какво.И като си се знам каква съм -решавам да постъпя предвидливо и викам приятелката си - голяма цветарка.В капсулата имаше 10 семенца -на нея дадох 2 на мен останаха 8.С голям мерак почнах да ги сея и уж спазих всички изисквания и какво мислите ,че стана.При кълняемост на семената 80 процента-при мен естествено всички измряха , а при нея и двете поникнаха.Значи можете да си представите каква цветарка съм.В последствие тя ми подарява едното и какво според вас става- аз и него уморявам,.Да се смееш ли да плачеш ли. И като дойде рожденния ми ден-5 август тя ми подари и последната вече сравнително добре отгледана дихондра и замина за Петербург за 20-тина дни. Ето го и него - със бляскави сребристи листа -не съм виждала други такива, показаните по-горе са малко по-друг тип дихондри от моята-
Изображение
сега вече е по голяма и може пак да я снимам Лесно се гледа, за разлика от покълването, издържа на засушаване.Нали знаете, аз такива ги харесвам

Re: Дихондра (Dichondra)

15 Сеп 2009, 10:30

къде е снимката, Ани ? при мене нищо не излиза. и как съм я пропуснала ... в твоята градина :D

Re: Дихондра (Dichondra)

15 Сеп 2009, 10:41

И при мен не се вижда :l

Re: Дихондра (Dichondra)

16 Сеп 2009, 10:08

Оня ден правих нещо с компа икато почна да издава едни предупредителни звуци ,сигнали ,а Пламен го нямаше и нещо го претоварих, май блокира и аз го рестартирах, и като дойде Пламен каза ,че съм оплескала нещатаопита се да го оправи и успя донякъде но сайта в който бяха мойте снимки не може да се отваря. и сега навсякъде в постовете , където съм прикачила снимки от него не се отварят .Не знам как ще решим тоз проблем. :l И в подписа ми не се отваря :l
Снимката на дихондрата можете да видите в продавалника.

Re: Дихондра (Dichondra)

19 Сеп 2009, 09:42

страхотно радтение - вече се вижда :D Ани, като семена ли я взе :) или като растение . и от къде ? смея се, защото знам че не си по семената :D , макар че от тебе всичко може да се очаква :D
Добави отговор