Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Дихондра (Dichondra)

раздел декоративно-листни

Дихондра (Dichondra)

Мнениеот Strict » 01 Апр 2009, 14:14

Почвопокривно или ампелно растение
Не намерих инфо за него
но има кой да ни каже подробности за него :)
Ето нет снимка:

Изображение

Изображение
Последна промяна Strict на 01 Апр 2009, 22:18, променена общо 1 път
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Дихондра (Dihondra)

Мнениеот HobGoblin » 01 Апр 2009, 19:53

тук има
http://seedrack.com/03.html
верно сребриста е, ама е дихондра
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Дихондра (Dichondra)

Мнениеот zamakat » 12 Сеп 2009, 22:16

Сега да ви разкажа тук историята на моята дихондра.Купих си семена напролет.Бяха доста скъпички, но ги купих,защото много ми хареса мострата на изложителите -сребристи листа разкошно падащи от висящата кошница.И ги купих въпреки ,че мразя да се занимавам със семена и въпреки ,че съм се зарекла .Като отворих капсулата изпаднах в ужас-едни миниатюрни,по-малки от милиметър и отново въпреки се заемам с мерак, получих междувременно инструкциите за сеене по компютъра -и какво о-отново ужас,че влажност,че не знам си какво.И като си се знам каква съм -решавам да постъпя предвидливо и викам приятелката си - голяма цветарка.В капсулата имаше 10 семенца -на нея дадох 2 на мен останаха 8.С голям мерак почнах да ги сея и уж спазих всички изисквания и какво мислите ,че стана.При кълняемост на семената 80 процента-при мен естествено всички измряха , а при нея и двете поникнаха.Значи можете да си представите каква цветарка съм.В последствие тя ми подарява едното и какво според вас става- аз и него уморявам,.Да се смееш ли да плачеш ли. И като дойде рожденния ми ден-5 август тя ми подари и последната вече сравнително добре отгледана дихондра и замина за Петербург за 20-тина дни. Ето го и него - със бляскави сребристи листа -не съм виждала други такива, показаните по-горе са малко по-друг тип дихондри от моята-
Изображение
сега вече е по голяма и може пак да я снимам Лесно се гледа, за разлика от покълването, издържа на засушаване.Нали знаете, аз такива ги харесвам
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Дихондра (Dichondra)

Мнениеот DarinaN » 15 Сеп 2009, 10:30

къде е снимката, Ани ? при мене нищо не излиза. и как съм я пропуснала ... в твоята градина :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив


Re: Дихондра (Dichondra)

Мнениеот zamakat » 16 Сеп 2009, 10:08

Оня ден правих нещо с компа икато почна да издава едни предупредителни звуци ,сигнали ,а Пламен го нямаше и нещо го претоварих, май блокира и аз го рестартирах, и като дойде Пламен каза ,че съм оплескала нещатаопита се да го оправи и успя донякъде но сайта в който бяха мойте снимки не може да се отваря. и сега навсякъде в постовете , където съм прикачила снимки от него не се отварят .Не знам как ще решим тоз проблем. :l И в подписа ми не се отваря :l
Снимката на дихондрата можете да видите в продавалника.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Дихондра (Dichondra)

Мнениеот DarinaN » 19 Сеп 2009, 09:42

страхотно радтение - вече се вижда :D Ани, като семена ли я взе :) или като растение . и от къде ? смея се, защото знам че не си по семената :D , макар че от тебе всичко може да се очаква :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron