Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Проблем с юката ми!!!SOS!!!

раздел декоративно-листни

Re: Проблем с юката ми!!!SOS!!!

Мнениеот uraq » 25 Фев 2009, 23:10

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10762392
Това е линкът към снимките..... :da
Аватар
uraq
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Фев 2009, 18:50

Re: Проблем с юката ми!!!SOS!!!

Мнениеот mama Dani » 26 Фев 2009, 21:28

Нещо не ми се вижда да е паразитна история...проблемът е с две-три листа, възможно е при пулверизирането да се е задържала излишна влага и да притеснява листата и те реагират. Възможно е просто растението да отхвърля дадена част от листната маса, така, както, на един човек всичко му е наред, но например го заболява едно зъбче, щото някъде, някое си коренче е решило да се разболява..... Мисля, че нямаш сериозни основания за притеснение, юката като цяло изглежда екстра ! :da1
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Проблем с юката ми!!!SOS!!!

Мнениеот uraq » 27 Фев 2009, 00:21

Остана ми наи после време да влезна и тук :D и се радвам, че не намирате нещо обезпокоително, но аз понеже съм си по природа такава....все да се тревожа за нещо...напръсках я с това, което ми дадоха от магазина и сега пък си мисля...ако няма гадинки дали може да и повлияе зле това че я напръсках...но каквото стане.....
Благодаря ....здрави да сте и всичко добро
Поздрави!!! :)
Аватар
uraq
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Фев 2009, 18:50

Re: Проблем с юката ми!!!SOS!!!

Мнениеот uraq » 27 Фев 2009, 00:27

Забравих всъшност нещо...всички върхове имат такива заболели листа...аз просто снимах само единия от върховете....защо пък тая моя юка реши да се оттървава от листата си точно по тоя начин???(опит за шегичка...като в "Любов по време на холера" обаче ми се получава) :f
Аватар
uraq
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Фев 2009, 18:50

Re: Проблем с юката ми!!!SOS!!!

Мнениеот mama Dani » 27 Фев 2009, 20:52

Е, така кажи, щом всички върхове са такива, не ще да е "отърваване", пък и в повечето случаи растението се отървава от към по-стари листа...обикновено.Помисли с какво си я поливала, да не е преполята, ако дренажът не е добър или е вече много затлачен, дори и при нормално поливане се задържа излишна влага, предизвиква кореново гниене и от там - новото поколение излиза хилаво или болно. Вземи та я присади направо! :da , поне ще видиш какво се случва "в тъмното" с корените. :f
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Проблем с юката ми!!!SOS!!!

Мнениеот КалиД » 01 Мар 2009, 00:38

На мен ми прилича да е на тъмно място и преполята.Моите юки поливам на две седмици по малко.Държа ги почти сухи.
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: Проблем с юката ми!!!SOS!!!

Мнениеот uraq » 02 Мар 2009, 00:02

Благодаря!Ще я пресадя за по сигурно...със сигурност не е от мястото, защото е от години в нещо като зимна градинка, сега я преместих когато се панирах , че загива...обаче си признавам че е възможно по инерция, когато съм поливала другите около нея да не съм я прескочила...около 20 екзотични са в градината и може ,признавам си да съм сгрешила...надявам се с много любов да я опазя!!!Ето пак забравих...
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!
И НЕКА ВЪЗРАЖДАЩАТА СИЛА НА ПРОЛЕТТА ДА
ИЗПЪЛВА СЪРЦАТА ВИ С ОБИЧ!!!
ПОЗДРАВИ!!! :da :da :da
Аватар
uraq
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Фев 2009, 18:50

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron