раздел декоративно-листни
Добави отговор

ЦЪФТЯЩА ЮКА???

17 Фев 2009, 16:05

Мола ви за помощ!
Юката ни цъфна и ние незнаем какво да правим. Имаме я от 2002 г и за първи път цъфти. Дайте ни съвет какво се прави, когато прецъфти.

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

17 Фев 2009, 17:00

Здрасти, Таня. Ама искам да пита юката стайна ли е и ли градинска.От тези външните имам много и мога да споделя опит, но щом е цъфнала по това време стайна ще да е . :D

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

17 Фев 2009, 17:05

не ги разбирам тия юки но ми се върти нещо в мисълта
че юката е студоустойчива и не е нужно да се гледа в къщи :f
и ми се струва че цъфти цяло лято ...
в Сл.бряг има много юки и си цъфтят на воля и никой нищо не им прави
и изглеждат супер :-vv

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

17 Фев 2009, 17:08

Юката ни е стайна. Четох по разни сайтове, че много рядко цъфти, но никъде не пишеше какво се прави като цъфне. :da1

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

17 Фев 2009, 18:17

Ето я Юката на Таня :)

Изображение

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

17 Фев 2009, 20:40

tannia_1976 написа:Юката ни е стайна. Четох по разни сайтове, че много рядко цъфти, но никъде не пишеше какво се прави като цъфне. :da1

Ми ...радваш се на цвета и,докато прецъфти :) :P ! А после,като прецъфти, с остър нож отрязваш цветоносното стъбло и толкова...Тя ще си продължи да си пуска нови листа и не виждам какво би могло да те притесни чак толкова...А че си е повод за фукване,спор няма - рядко се случва това,което имаш....Браво !

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

17 Фев 2009, 21:18

да ,по-различна е от външната
и по цвят и по листа :D

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

17 Фев 2009, 21:21

Аз мисля,че това не е юка , а драцена!?Нека и други да кажат мнение! :P

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

18 Фев 2009, 10:30

Благодаря ви за отговорите. Аз не съм сигурна, че е юка, така ми кзаха няколко колежки, но имам и драцена, която е съвсем различна от това цвете, може би е някакъв вид на драцена...........

Re: ЦЪФТЯЩА ЮКА???

18 Фев 2009, 22:04

Драцена-фрагранс.Сигурна съм ,че е драцена. :)
Добави отговор