Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Въпрос за бамбука

13 Фев 2009, 18:55

Здравейте, навярно тук има много добри цветари. Аз със сигурност на съм една от тях но все пак се опитвам и правя каквото мога. Искам да попитам нещо за бамбука. Подариха ми бамбук в чаша с цветен пясък, искам да знам мога ли да го пресадя в саксия с пръст, и как и кога да го направя? Ако някой знае моля да ми пише. Благодаря ви предварително. :D

Re: Въпрос за бамбука

29 Авг 2009, 17:22

Здравей аз го направих преди 5 мес.Чувства се добрегорната част малко е пораснала.Педи месец очеснах една от ческите пусна корени и нея засъдих. Но имам и четири във вода и те са добре там - въпрос на личен избор може да го направиш и сега

Изображение

ето го във вода единия

Изображение

а ето и в пръст, но това не е моя.Mоите не съм ги снимала

Изображение

Re: Въпрос за бамбука

29 Авг 2009, 19:59

На мнение съм, че бамбука е по-добре да бъде във водна среда. Моят е в гранули и екопочва и се чувства добре, цветът му е тъмнозелен и се развива нормално. :da Но както казва debura въпрос на личен избор е. :D

Re: Въпрос за бамбука

29 Авг 2009, 22:48

Тва всъщност е Dracaena sanderiana, и не е бамбук. Във вода ако се държи умира рано или късно.

Re: Въпрос за бамбука

30 Авг 2009, 18:54

ето и засятия миИзображениеИзображение

Re: Въпрос за бамбука

30 Авг 2009, 22:11

здравейте относно темата за бамбука аз имам 10 и стоят във ваза с вода само.пуснали са си корени и се развиват добре.ако видите че покафеняват дръжките ги подрежете ите си пускат на ново коренчета : :-p

Re: Въпрос за бамбука

30 Авг 2009, 22:14

sisa написа:здравейте относно темата за бамбука аз имам 10 и стоят във ваза с вода само.пуснали са си корени и се развиват добре.ако видите че покафеняват дръжките ги подрежете ите си пускат на ново коренчета : :-p
за да ви се навива зависи от светлината
Добави отговор