Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Доматено дърво - Tamarillo, Cyphomandra betacea

25 Яну 2009, 11:08

Тук може да давате мнения за Доматено дърво - Tamarillo, Cyphomandra betacea.
Публикацията можете да намерите на адрес: http://cvetq.info/comment.php?comment.news.176.extend

п.п. С големи благодарности на "zamakat" и другите потребители от форума!

Re: Доматено дърво - Tamarillo, Cyphomandra betacea

26 Яну 2009, 16:33

и понеже е рядко срещано но аз го имам ще ви разкажа малко личен опит в гледането.Подариха ми разсадче в кофичка от кисело мляко.Казаха ми -доматено дърво и нито дума повече и това преди 6год.Къде ти тогава компютър или някаква др. информация за него,а и никой наоколо го няма за да питам.Исега се питам -да го прибирам ли или не вътрешно или външно-викам си чакай първата година да го прибера, втората пак го съжалих и пак вътре в магазина,атам -студ ,не го отоплявами понякога може и да отива близо 0гр.Викам си-ей сега ако не умре пък на...,а то си расте и то с такава скорост, че на третата година не се побираше в магазина -значи ще да е имало 2,50. На пролет му пречупих върха- каквото ще да става,стига е расло като права пръчка нагоре, време му е да се разклони-добреееее-през лятото пусна разклонения но домати -йок. Чак на 5тата година след туй мъкнене навътре и пак в градината-няма ви казвам колко пъти смених саксии ,които толкова бързо изпълня-гледам-цвят ,бравоооо доживях ,е то и без доматите си беше хубаво и впечатляваше всички.И така така вече 2 лета шашка всеки който е дошъл. Миналата година взех семена и направих разсад,нотъй като сега съм повече опит отпреди 6 год бебетата са с по големи по размер листа от майката-25-30см ширина и пак толкова дълж.Височината на цялото растение бебе за едно лято стана ок.метър.Малко зор виждам с белокрилката и тъкмо го оправя и то пак в градината долита от някъде. :da1 Пожелавам успех на всеки,който реши да го търси и да го гледа.
Добави отговор