Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Доматено дърво - Tamarillo, Cyphomandra betacea

раздел декоративно-листни

Доматено дърво - Tamarillo, Cyphomandra betacea

Мнениеот Gradinar » 25 Яну 2009, 11:08

Тук може да давате мнения за Доматено дърво - Tamarillo, Cyphomandra betacea.
Публикацията можете да намерите на адрес: http://cvetq.info/comment.php?comment.news.176.extend

п.п. С големи благодарности на "zamakat" и другите потребители от форума!
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Доматено дърво - Tamarillo, Cyphomandra betacea

Мнениеот zamakat » 26 Яну 2009, 16:33

и понеже е рядко срещано но аз го имам ще ви разкажа малко личен опит в гледането.Подариха ми разсадче в кофичка от кисело мляко.Казаха ми -доматено дърво и нито дума повече и това преди 6год.Къде ти тогава компютър или някаква др. информация за него,а и никой наоколо го няма за да питам.Исега се питам -да го прибирам ли или не вътрешно или външно-викам си чакай първата година да го прибера, втората пак го съжалих и пак вътре в магазина,атам -студ ,не го отоплявами понякога може и да отива близо 0гр.Викам си-ей сега ако не умре пък на...,а то си расте и то с такава скорост, че на третата година не се побираше в магазина -значи ще да е имало 2,50. На пролет му пречупих върха- каквото ще да става,стига е расло като права пръчка нагоре, време му е да се разклони-добреееее-през лятото пусна разклонения но домати -йок. Чак на 5тата година след туй мъкнене навътре и пак в градината-няма ви казвам колко пъти смених саксии ,които толкова бързо изпълня-гледам-цвят ,бравоооо доживях ,е то и без доматите си беше хубаво и впечатляваше всички.И така така вече 2 лета шашка всеки който е дошъл. Миналата година взех семена и направих разсад,нотъй като сега съм повече опит отпреди 6 год бебетата са с по големи по размер листа от майката-25-30см ширина и пак толкова дълж.Височината на цялото растение бебе за едно лято стана ок.метър.Малко зор виждам с белокрилката и тъкмо го оправя и то пак в градината долита от някъде. :da1 Пожелавам успех на всеки,който реши да го търси и да го гледа.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани