Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

БАБАКО (Carica Pentagona)

раздел декоративно-листни

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот DarinaN » 26 Ное 2009, 13:14

Ани, първо ще помоля да не перифразираш думите ми - те ясно се виждат в поста и нямат нужда от интерпретации. колкото до "намека" - вдига се шум като че ли е внесен динозавър и вникакъв случай не се приема факта, че в България вече има бабако. и приемайте фактите каквито са
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот zamakat » 27 Ное 2009, 14:31

Ще подмина с усмивка заядливите постове на Даринка напоследък :D ,явно не е прочела и вникнала в предишното ми мнение, затова ще повторя, че тази тема е точно за това ,да споделяме опит по отглеждането на бабакото и нека са повече хората, които го имат.И не знам кой не иска да приема фактите, но е факт, че бабакото не се намира лесно и в България и в Европа,намерих го през морета и океани , но от там беше почти невъзможно да се внесе,трябваше да преодолея големи трудности , и независимо от това дразни ли това някой,наистина мога да се съглася,че да внесеш бабако е равносилно да внесеш динозавър :) Факт е също,независимо приемат ли го някои хора или не, , че е първото регистрирано бабако в българското нет пространство ,всеки пише по форумите за теменужките, лилиумите,защото всеки има тези растения, и т.н. но за бабакото...А Дарито ,за да не е голословна ,щеше да подкрепи "фактите " си с линкове,ама няма такива-къде е писано преди, ,Роботите на гугъла вече регистрираха по дата и час съобщението, и това ни прави първия форум, в който се обсъжда и е пусната тази тема,няма значение имало ли го някой или го нямал, нека се включва всеки който го има, за мен ще е полезен всеки опит с отглеждането му ,а не да се регистрирам в английски форуми и на английски език да обсъждаме проблемите с него.Много неща, които съм научила за него в тези две години проучване и търсене, е от там.
Така че приятели , радвайте се и се гордейте заедно с мен ,че бабакото е тук в нашия форум,Не знам, как Дарина изтълкува думите ми като много шум ,за нищо , но аз просто исках да споделя радостта си с вас :pp4 и всеки който се чувства член на нашето форумско семейство ,би се зарадвал и би се гордял.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот baba_tzveta » 27 Ное 2009, 15:48

zamakat написа:Ще подмина с усмивка заядливите постове на Даринка напоследък :D ............ да внесеш бабако е равносилно да внесеш динозавър :)
Така че приятели , радвайте се и се гордейте заедно с мен ,че бабакото е тук в нашия форум....... аз просто исках да споделя радостта си с вас :pp4 и всеки който се чувства член на нашето форумско семейство ,би се зарадвал и би се гордял.

Ани, аз се радвам и се гордея заедно с теб, а за да разбереш, че е така си запазвам място на трапезата, да опитаме ТВОЕТО първо бабако. Изображение
Ако Дарито има да сподели нещо, разбира се има право на това, а ние трябва вече да сме й свикнали :pp4 и да я посрещаме с усмивка и любов, без значение в какво настроение е.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот zamakat » 27 Ное 2009, 16:00

Благодаря Донче, разбира се :D втората след Петьо(човека,който го купи) ,си ти , ех само да се появи нещо като цвят, Сега излиза от реанимацията и вътрешните листенца вече набират сила,Казват ,че плододава на 15 месец, за сравнение тамарилото го чаках 4 години.Само че не се знае възрастта му в момента, в който ми го донесоха. На височина е около метър и май бързичко се осеферчва.Сега отивам да го видя , че днес забравих да го поздравя. :) :-D и добре, че са писаниците за него ,за да се подсетя. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот DarinaN » 27 Ное 2009, 19:21

Цвета, пиша това, което мисля , независимо дали на някой е приятно или не , както няма значение и моето настроение . и не дължа да съм посрещана или приемана с "усмивка и любов"

дали собствениците на екзотични растения ще се регистрират в този форум си е тяхна работа - според мене не са длъжни.

що се отнася до фактите, Ани / те са от разговор в скайп и на никой нямам намерение да доказвам каквото и да било/ , аз съм ги приела и споделила . нямам намерение да досаждам на хората с молбите си да споделят съвети за отглеждане на това или онова или да се включват във форуми. възможно е да си имат други интереси.
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот zamakat » 27 Ное 2009, 20:56

Ами да си жива и здрава, :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот Gradinar » 27 Ное 2009, 23:07

DarinaN написа:Цвета, пиша това, което мисля , независимо дали на някой е приятно или не , както няма значение и моето настроение . и не дължа да съм посрещана или приемана с "усмивка и любов"

дали собствениците на екзотични растения ще се регистрират в този форум си е тяхна работа - според мене не са длъжни.

що се отнася до фактите, Ани / те са от разговор в скайп и на никой нямам намерение да доказвам каквото и да било/ , аз съм ги приела и споделила . нямам намерение да досаждам на хората с молбите си да споделят съвети за отглеждане на това или онова или да се включват във форуми. възможно е да си имат други интереси.


Дари дай да я караме по леко :) Да не ставаме като някой други форуми в които се карат за какво ли не. Тук искам да цари мир и спокойствие, все едно, че си в прекрасна градина! Благодаря ти за разбирането!
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот ROSSE » 28 Ное 2009, 10:50

Честита придобивка Ани!
...и да внимаваш много ! Че да порастне многооооо!
Радвай му се и от наше име!!!
УСПЕХ! :-D
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот nomadka » 02 Май 2010, 23:54

Привет ви!
След като изчетох цялата епопея на бабакото, както и полезното инфо което сте дали, реших, че е време след половин година да ви подсетя да дадете репортаж за "Първото внесено бабако в БГ"!
Даже се регистрирах заради него!
Ще ми бъде интересно да допрочета историята му!
Аватар
nomadka
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Май 2010, 23:50

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот zamakat » 08 Май 2010, 12:23

nomadka написа:Привет ви!
След като изчетох цялата епопея на бабакото, както и полезното инфо което сте дали, реших, че е време след половин година да ви подсетя да дадете репортаж за "Първото внесено бабако в БГ"!
Даже се регистрирах заради него!
Ще ми бъде интересно да допрочета историята му!


Добре, щом имате интерес, ще ви разкажа.Като пристигна след почти 10 дневно пътуване, доста пострадало с доста изкапали листа,го пресадихме и сложихме на топло и светло, цяла зима кара така. едно листо пусне, едно изсъхне не знам абсолютно нищо, да поливам ли или не , да подхранвам ли или не,и така цяла зима, радвам се като пусне листенце и се тревожа като капне голямото долно листо.На пролет се сетих, че може да не му достига светлинатаи го преместих на по светло в ателието.Дали от това или просто че се запролети,то като тръгна да вади лист след лист.Стават със всеки следващ все по големи и все повече листа на брой,и вече не се свиват и не капят.Започнах да го подхранвам, а и в саксията досипах малко торф, примесен с тор от калифорнийски червей,от него съм много доволна, слагах на пепиното и много добри плодове даде,най важното, че е естествен тор.И вчера,оня ден като ходих да го полея, гледам в основата на всяко листо,някакво израстъче,и си помислих ,че ще пусне разклонения, но после загрях, че това може и да са цветни пъпчици,, защото се сетих по снимките, че плодовете му са точно от листата.Направо ме е страх да се зарадвам, защото може и да капнат, и да не може да ги изхрани.Знам, че за разлика от другите рано започва да плододава-на 15 -тия месец, но не знаех моето на колко е.Скоро ще ви пратя и снимка. :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

ПредишнаСледваща

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron