Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

БАБАКО (Carica Pentagona)

раздел декоративно-листни

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот zamakat » 08 Май 2010, 12:23

nomadka написа:Привет ви!
След като изчетох цялата епопея на бабакото, както и полезното инфо което сте дали, реших, че е време след половин година да ви подсетя да дадете репортаж за "Първото внесено бабако в БГ"!
Даже се регистрирах заради него!
Ще ми бъде интересно да допрочета историята му!


Добре, щом имате интерес, ще ви разкажа.Като пристигна след почти 10 дневно пътуване, доста пострадало с доста изкапали листа,го пресадихме и сложихме на топло и светло, цяла зима кара така. едно листо пусне, едно изсъхне не знам абсолютно нищо, да поливам ли или не , да подхранвам ли или не,и така цяла зима, радвам се като пусне листенце и се тревожа като капне голямото долно листо.На пролет се сетих, че може да не му достига светлинатаи го преместих на по светло в ателието.Дали от това или просто че се запролети,то като тръгна да вади лист след лист.Стават със всеки следващ все по големи и все повече листа на брой,и вече не се свиват и не капят.Започнах да го подхранвам, а и в саксията досипах малко торф, примесен с тор от калифорнийски червей,от него съм много доволна, слагах на пепиното и много добри плодове даде,най важното, че е естествен тор.И вчера,оня ден като ходих да го полея, гледам в основата на всяко листо,някакво израстъче,и си помислих ,че ще пусне разклонения, но после загрях, че това може и да са цветни пъпчици,, защото се сетих по снимките, че плодовете му са точно от листата.Направо ме е страх да се зарадвам, защото може и да капнат, и да не може да ги изхрани.Знам, че за разлика от другите рано започва да плододава-на 15 -тия месец, но не знаех моето на колко е.Скоро ще ви пратя и снимка. :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот Rea » 12 Май 2010, 08:35

Голяма тръпка си имаш с това бабако! :D Много ти с е радвам.
Следя темата, въпреки че нямам възможност да отглеждам екзотични дръвчета.
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: БАБАКО (Carica Pentagona)

Мнениеот zamakat » 12 Май 2010, 13:10

Rea написа:Голяма тръпка си имаш с това бабако! :D Много ти с е радвам.
Следя темата, въпреки че нямам възможност да отглеждам екзотични дръвчета.


Наистина е така, ще кача скоро снимки.Сага се мъчим да внесем за един приятел от Пловдив, също фен на екзотичните плодове, даже повече и от мен,но засега само се мъчим. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Предишна

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]