Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Моля за съвет!

раздел декоративно-листни

Моля за съвет!

Мнениеот zumbul83 » 06 Дек 2018, 20:49

Здравейте,

Първо, бих искал да попитам както в това цвете (предполагам, че е калахое)?
От известно време по листата се появява бял прашец, от което съхнат и падат. Позната ми каза, че и прилича на брашнеста мана и ми препоръча да взема Топсин М 70 ВДГ - 20 Грама. Копира ми също и следната извадка:

"Първите признаци на брашнеста мана се появяват в характерни бели петна с гъбична атака. Това заболяване се свързва с прекомерно топло и сух въздух на закрито. Ето защо Каланхое напуска листата. Прашецът е знак, че цветът трябва да се полива по-често и да се прехвърля на хладно място"

Имам цветето от около 5 години и това се слъчва за пръв път. Започна докато времето беше още топло и стоеше на терасата. Като захладня го внесох вътре и се пооправи, но сега белия прашец отново се появи. Моля за съвет! Благодаря предварително!

ПП: Пускам оригиналния си пост, но за съжаление не виждам опция за закачане на файл и не мога да покажа снимките - предполагам, че нямам права. Моля, ако някой има желание да помогне да ми пише на лични. Благодаря!

Поздрави,
zumbul
Аватар
zumbul83
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:49

Re: Моля за съвет!

Мнениеот gerito » 18 Яну 2019, 12:27

Здравей,
Качи снимката в някой сайт за споделяне и сложи връзка, за да видим.
Аватар
gerito
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:23



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]