Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум

РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Драцена маргината

160.00 лева
от Antoinette

Аспидистра (Семейно щастие)

1.50 лева
от Antoinette

Хавортия

6.00 лева
от Antoinette

студоустойчив жълтоцъфтящ кактус за цъфтящ в друг цвят

Няма цена
от Bentan

Продавам увивно цветето -Мукуна пруриенс

Няма цена
от Riguha

Продавам Бенджамин (фикус Бенджамин Midnight Lady)

70.00 лева
от stdarvingov

ТЕМЕНУЖКИ РАЗСАД

0.30 лева
от ФАНКА И. ВЪЧКОВА

Теменужки Трикси - три цвята в една саксия

2.00 лева
от Светличка

Теменужки с голям цвят ( Viola Evo Big)

1.00 лева
от Светличка

Продавам корени МАЛИНИ Херитидж

15.00 лева
от attanasov

Моля за съвет!

раздел декоративно-листни

Моля за съвет!

Мнениеот zumbul83 » 06 Дек 2018, 20:49

Здравейте,

Първо, бих искал да попитам както в това цвете (предполагам, че е калахое)?
От известно време по листата се появява бял прашец, от което съхнат и падат. Позната ми каза, че и прилича на брашнеста мана и ми препоръча да взема Топсин М 70 ВДГ - 20 Грама. Копира ми също и следната извадка:

"Първите признаци на брашнеста мана се появяват в характерни бели петна с гъбична атака. Това заболяване се свързва с прекомерно топло и сух въздух на закрито. Ето защо Каланхое напуска листата. Прашецът е знак, че цветът трябва да се полива по-често и да се прехвърля на хладно място"

Имам цветето от около 5 години и това се слъчва за пръв път. Започна докато времето беше още топло и стоеше на терасата. Като захладня го внесох вътре и се пооправи, но сега белия прашец отново се появи. Моля за съвет! Благодаря предварително!

ПП: Пускам оригиналния си пост, но за съжаление не виждам опция за закачане на файл и не мога да покажа снимките - предполагам, че нямам права. Моля, ако някой има желание да помогне да ми пише на лични. Благодаря!

Поздрави,
zumbul
Аватар
zumbul83

Подобни теми

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ