Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Информация за мимоза

раздел декоративно-листни

Информация за мимоза

Мнениеот Lili » 22 Окт 2008, 08:35

Купих си мимоза :) Дайте малко информация за нея? Някой ако е отглеждал да каже проблеми.
Lili
 

Re: Информация за мимоза

Мнениеот Rumi » 23 Окт 2008, 09:00

Инфо можеш да намериш тук:
http://cvetq.info/comment.php?comment.news.120.extend
Rumi
 

Re: Информация за мимоза

Мнениеот Charodeika » 16 Яну 2009, 21:13

Аз това лято гледах срамежлива мимоза ,не беше трудно само слънце и вода :da1
това е тя :D
Изображение
Изображение
Изображение
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Информация за мимоза

Мнениеот marchela » 17 Яну 2009, 13:30

Каква красавица :? Браво.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Информация за мимоза

Мнениеот mama Dani » 17 Яну 2009, 14:07

Имах същата, но цветът беше в жълто. Никакви грижи по отглеждането, освен горепосочените, до момента в който .....умря за един ден просто, идея си нямам защо. Спомням си само, че една съседка я гледа и " ах колко е хубава, ма дай да я пипна да видя наистина ли си прибира листата" и т.н. и сигурно ми урочаса горката китчица тая ми ти гаднярка,/колкото и да не вярвам на подобни неща/, и до вечерта цветето просто увяхна и замина... :l
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Информация за мимоза

Мнениеот cvetar » 17 Яну 2009, 14:16

mama Dani написа:Имах същата, но цветът беше в жълто. Никакви грижи по отглеждането, освен горепосочените, до момента в който .....умря за един ден просто, идея си нямам защо. Спомням си само, че една съседка я гледа и " ах колко е хубава, ма дай да я пипна да видя наистина ли си прибира листата" и т.н. и сигурно ми урочаса горката китчица тая ми ти гаднярка,/колкото и да не вярвам на подобни неща/, и до вечерта цветето просто увяхна и замина... :l

Урочасана не знам,ама леко дръпната или пооскубната...води до този резултат,ако не си я видяла... :(
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Информация за мимоза

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 14:22

Ами тя и моята я последва зла участ ,закарах я в барчето ,което държахме това лято ,но там всеки да я пипне и накарая ,загина ,знам че не обичат да я докосват.
Добре че ми останаха няколко семенца,хубаво е че расте бързо :-vv
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Информация за мимоза

Мнениеот zamakat » 21 Яну 2009, 20:56

Аз пък не знам да има някой ,на който да му е оцеляла малко по дълго време. Акоима някой все пак да се обади.Затова пък имам растение от сем.на мимозите-албиция и стана вече на 15 год. Цъфти срозови пухчета цяло лято и е разпростряло чадъровидна корона.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Информация за мимоза

Мнениеот Charodeika » 21 Яну 2009, 21:04

Днес реших да оскубя мимозите ,защото бяха голи пръчки ,и след това съжалих ,едната си беше ,здрава и зелена :l май избързах ,но все пак има семена от лятото ,може поне едно да поникне :-da
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Информация за мимоза

Мнениеот КалиД » 04 Фев 2009, 12:22

Миналата пролет си посях семенца и до Ноември имаше цвят,лилав.Върза семенца,които предстоят да сея.Беше станала около метър.Орязах я и даже покараха нови лестенца,но в момента гледам,че са поувяхнали.Може би наистина при нас е едногодишна.Все още не съм я изхвърлила,ще чакам упорито да видя,кокво ще стане с нея.Иначе се гледа лесно.На югоизточно изложение беше цяла година,зад тюлена завеса.Полива се по малко и често,за да е винаги влажна.Не обича течение и пушек,както и грубо докосване.Зимата трябва да е на хладно.Сейте семенцата в по-малки саксиййки,за да не се окислява бързо почвата.Не се пресажда.От често докосване се изморява и започва да не реагира при допир,това води до изтощаване и загиване. :f
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Следваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]