Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Информация за мимоза

раздел декоративно-листни

Re: Информация за мимоза

Мнениеот КалиД » 04 Фев 2009, 12:22

Миналата пролет си посях семенца и до Ноември имаше цвят,лилав.Върза семенца,които предстоят да сея.Беше станала около метър.Орязах я и даже покараха нови лестенца,но в момента гледам,че са поувяхнали.Може би наистина при нас е едногодишна.Все още не съм я изхвърлила,ще чакам упорито да видя,кокво ще стане с нея.Иначе се гледа лесно.На югоизточно изложение беше цяла година,зад тюлена завеса.Полива се по малко и често,за да е винаги влажна.Не обича течение и пушек,както и грубо докосване.Зимата трябва да е на хладно.Сейте семенцата в по-малки саксиййки,за да не се окислява бързо почвата.Не се пресажда.От често докосване се изморява и започва да не реагира при допир,това води до изтощаване и загиване. :f
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: Информация за мимоза

Мнениеот Charodeika » 04 Фев 2009, 13:34

Вярно е че спира да реагира на докосвания ,иначе аз моите ги държах на пряко слънце ,мисля че им се отразяваше добре ,скъсаха се да цъфтят :D Дано и тази година поникне нещо ,защото и децата много им се радваха ,малкия всяка сутрин преди да тръгне на градинки ,минаваше и ги докосваше да се били скрили :)
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Информация за мимоза

Мнениеот MEGGI » 08 Фев 2009, 20:44

за колко време ще поникнат посятите семена ,и дали сега е време за посев на миммоза.видях че се продават в магазина ни.
започва новия сезон на ''искам това цвете''Изображение
Аватар
MEGGI
Напредващи
 
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Яну 2009, 21:25
Местоположение: пред компа-пазарджик

Re: Информация за мимоза

Мнениеот КалиД » 18 Фев 2009, 22:09

Началото на март,но преди да ги посеете ги потопете в гореща вода,докато изстине водата,по-лесно поникват.Дръжте саксията на светло и топло място.Аз ще сея моите до 10 март. :P :da
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron