Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Кротон

раздел декоративно-листни

Re: Кротон

Мнениеот HobGoblin » 24 Мар 2009, 23:41

keisi-flowers написа:
mama Dani написа:ми не е естествено, просто си има такъв кротон... :D

Да ви имам проблемите :) :) :) Знаете ли че от повече от година вкорених 2 листа от широколистен кротон и от тога ва нито пущат листа нито умират ,ще взема нарочно да ги уморя че да не ги мисля :) :) :) и пръстта им сменях и тор им слагат и не и не , та ако някой има идея казвайте :D


Само идея, взаимствана от in-vitro :), пробвай да ги поливаш с вода в която е добавено кокосово мляко/вода, т.е. това което има вътре в кокосовия орех с концентрация 20-30 мл/л. Доста е богато на растежни регулатори, соли и други хубавини та дано му боцнат малко идейки за растеж :D, тази която ти остане повече я сложи в камерата на хладилника да замръзне щото иначе се разваля
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Кротон

Мнениеот keisi-flowers » 25 Мар 2009, 09:20

HobGoblin написа:
keisi-flowers написа:
mama Dani написа:ми не е естествено, просто си има такъв кротон... :D

Да ви имам проблемите :) :) :) Знаете ли че от повече от година вкорених 2 листа от широколистен кротон и от тога ва нито пущат листа нито умират ,ще взема нарочно да ги уморя че да не ги мисля :) :) :) и пръстта им сменях и тор им слагат и не и не , та ако някой има идея казвайте :D


Само идея, взаимствана от in-vitro :), пробвай да ги поливаш с вода в която е добавено кокосово мляко/вода, т.е. това което има вътре в кокосовия орех с концентрация 20-30 мл/л. Доста е богато на растежни регулатори, соли и други хубавини та дано му боцнат малко идейки за растеж :D, тази която ти остане повече я сложи в камерата на хладилника да замръзне щото иначе се разваля

Hob Goblin мерси много ще пробвам тъкмо имам и едни кокосови стърготини део стоят в една кутия милите та хем за тях добре хем за кротона :) :) :)
Още днеска ще ги накисна във вода и започвам опитите а пък ако стане ще черпя :) :) :f
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Кротон

Мнениеот HobGoblin » 25 Мар 2009, 10:08

Недей, не е същото :) наистина става дума само за млякото което е вътре, т.е. трябва ти цял орех с течност вътре. Това с накисването няма да ти свърши работа.
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Кротон

Мнениеот keisi-flowers » 25 Мар 2009, 10:53

HobGoblin написа:Недей, не е същото :) наистина става дума само за млякото което е вътре, т.е. трябва ти цял орех с течност вътре. Това с накисването няма да ти свърши работа.

Ама аз лично съм ги стъргала от кокосов орех пак ли не става?
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Кротон

Мнениеот HobGoblin » 25 Мар 2009, 11:21

keisi-flowers написа:
HobGoblin написа:Недей, не е същото :) наистина става дума само за млякото което е вътре, т.е. трябва ти цял орех с течност вътре. Това с накисването няма да ти свърши работа.

Ама аз лично съм ги стъргала от кокосов орех пак ли не става?


За кулинарни цели е ок, ама за тези за които трябва не. В по-големите магазини има( добре е да е колкото се може по-пресен ), като си избираш го разклати за да чуеш дали има все пак нещо вътре :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Кротон

Мнениеот keisi-flowers » 25 Мар 2009, 12:34

HobGoblin написа:
keisi-flowers написа:
HobGoblin написа:Недей, не е същото :) наистина става дума само за млякото което е вътре, т.е. трябва ти цял орех с течност вътре. Това с накисването няма да ти свърши работа.

Ама аз лично съм ги стъргала от кокосов орех пак ли не става?


За кулинарни цели е ок, ама за тези за които трябва не. В по-големите магазини има( добре е да е колкото се може по-пресен ), като си избираш го разклати за да чуеш дали има все пак нещо вътре :)

HobGoblin, ще потърся а на теб ако ти дойде някоя друга идея обаждай се :) :) :)
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Кротон

Мнениеот HobGoblin » 25 Мар 2009, 13:43

Ами забравих да кажа, то хубаво торене и т.н. ама иска много светло и топличко, и не е лошо наистина с една лупа да погледнеш, ей така за всеки случай :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Кротон

Мнениеот keisi-flowers » 25 Мар 2009, 13:45

HobGoblin написа:Ами забравих да кажа, то хубаво торене и т.н. ама иска много светло и топличко, и не е лошо наистина с една лупа да погледнеш, ей така за всеки случай :)

Ами разбира се че му е топло и светло само дето е инат на инатите :) :) :)
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Кротон

Мнениеот dani » 22 Апр 2009, 17:01

cvetovete na moq kroti se zagubiha :( :( kvo da praaa sq v na4aloto be6e mnogo dobre ima6e qrki cvetove a sq se e za4imql ........ :( :( :) ima i kafqvi zasuhnali petanca po sredata na listata
Аватар
dani
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Апр 2009, 16:14

Re: Кротон

Мнениеот HobGoblin » 23 Апр 2009, 12:46

dani написа:cvetovete na moq kroti se zagubiha :( :( kvo da praaa sq v na4aloto be6e mnogo dobre ima6e qrki cvetove a sq se e za4imql ........ :( :( :) ima i kafqvi zasuhnali petanca po sredata na listata


Дай малко снимки да видим, най-вероятно е гъба някаква или преполиване. И пиши на кирилица, не само че се чете по-лесно а и самия текст е по-разбираем. Думичката "za4imql" с нищо не мога да я свържа от речника си :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани