Switch to full style
раздел декоративно-листни
Добави отговор

Gynostemma Pentaphyllum

23 Ное 2011, 18:28

Здравейте !
Незнам дали не трябваше да публикувам тази тема в раздела за билките ,но тъй като е много лесно за отглеждане и за декорация реших да го поместя тук .
Информацията за растението е от интернет ,а снимките са от моите растения ,от които си късам по няколко листенца и си правя чай!
Изображение
Gynostemma Pentaphyllum, наричана още Jiaougulan е билка , произхождаща от Китай. Това е една от билките ,известни като адаптогени и мощни антиоксиданти,претендиращи за увеличаване на дълголетието. Клиничните изследвания показват различни терапевтични качества ,като понижаване на холестерола ,регулиране на кръвното налягане ,укрепване на имунитета и задържане ( спиране) растежа на туморите.
В Китай наричат Jiaougulan “ билка на безсмъртието “ , “ билката –чудо” , като самите китайци описватсвойствата и, “като подобни на жен-шена , само че по-добри “ .
Като адаптоген помага на тялото ,без да причинява вреда или дисбаланс при изграждането на естествена устойчивост на организма при стрес. Невероятният ефект върху сърдечносъдовата система и е спечелил титлата на “ растителен защитник на сърцето”. Jiaougulan се използва от хората в планинските части на Южен Китай като чай преди работа за увеличаване на силата и издържливостта и след работа да облекчи умората . Използва се също за укрепване на общото здравословно състояние и признат елексир на младостта. Хората го използват за обикновенни настинки и други инфекциозни заболявания . Легенда гласи ,че в село близо до Fanjing, хората употребяват редовно чай от билката и живеят до 100 години .Много научни изследвания извършени в Китай , продължаващи и до днес доказват интереса към билката , терапевтичните и свойства и култивирането.
Изображение
Изображение
Последна промяна herbs$spices на 25 Ное 2011, 17:24, променена общо 1 път

Re: Gynostemma Penthaphylum

24 Ное 2011, 15:59

Здравей :da
Интересна китка си имаш! Как я завъди? Лесно ли се гледа? :pp2

Re: Gynostemma Penthaphylum

24 Ное 2011, 18:04

Благодаря ROSSE!
Интересувам се от билки и ароматни подправки и имам от къде ли не :) ,
специално това е доста разпространен вид сред ценителите и се отглежда изключително лесно ,а и много бързо расте и се увива, затова е хубаво да се прикрепи към нещо или да виси .
Скоро ще публикувам няколко растения в продавалника ако някой прояви интерес :f

Re: Gynostemma Penthaphylum

25 Ное 2011, 08:46

herbs$spices-Страхотно инфо и ме зариби много :) :)
и ся ако ми кажеш и как или от къде мога да се
сдобия с нея ще съм ти много благодарна! :pp3

Re: Gynostemma Penthaphylum

25 Ное 2011, 09:39

Marchela ,радвам се че ви харесва !
Аз така се зарибих с много от растенията които имам :)
Моите растения си ги поръчвам от чуждестранни производители ,част от тях размножавам по малко като продавам на ентусиасти като мен :) така си помагам с набавянето на нови видове
:f :f

Re: Ginostemma Penthaphylum

25 Ное 2011, 09:53

Поздравления за ентусиазма! :pp2
Хайде, покажи какво имаш! :D
Любопитна съм!!! :da

Re: Ginostemma Penthaphylum

25 Ное 2011, 10:59

Даааааааа и аз съм много любопитна какво имаш.
Така че показвай и казвай от кое имаш и за нас! :-D :) :)

Re: Gynostemma Penthaphylum

25 Ное 2011, 11:28

Много сме лакоми :-D И аз да се наредя на опашката за билки :pp3

Re: Gynostemma Penthaphylum

25 Ное 2011, 17:16

Тази билка може да има и странично действие,прочетете нещо повече тук
http://www.bb-team.org/articles/2748_pe ... z1ej5ByWmC

Re: Gynostemma Pentaphyllum

25 Ное 2011, 17:34

Благодаря момичета :f
като имам повече време ще показвам по малко в раздела за билките да не се сърдят Модераторите :f
Извинявам се за грешката в изписването на името !
Добави отговор