Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Градините на Сарафово

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 18 Май 2009, 09:41

Отдавна не съм писала в тази тема,а винаги е хубаво да има нещо за разглеждане.Сега ще ви покажа градината на сем.Дойчеви.Тук към старата градина от изкусно подрязани чемшири, е направено разширение от басейн и фонтан.Приятна разходка из градината.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот HobGoblin » 18 Май 2009, 14:52

Ахх как искам да имам двор :l не че ще мога да ги скопосам така, ама...
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 18 Май 2009, 16:00

HobGoblin написа:Ахх как искам да имам двор :l не че ще мога да ги скопосам така, ама...

От все сърце ти го пожелавам и знам,че ще стане, а скопосването е още по -лесна работа.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот DarinaN » 05 Сеп 2009, 00:21

здравейте. аз не успях да снимам градините в Сарафово, но успях да открадна няколко снимки от градината на Ани :D
снимах най - любопитните за мене неща, но не всички, които исках. и понеже Ани нищо не ви е показала, ще го направя аз, а Ани обеща да качи още снимки.
ето някои от нейните растения :
Изображениепепино
Изображение тамарило
Изображениебугенвилия
Изображение а тук Ани ще помогне

радвам се, че бях там и се запознах с Ани . не успях да снимам банана, който расте на открито и има двуметрова издънка .... и още толкова много неща
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот baba_tzveta » 07 Сеп 2009, 11:19

DarinaN написа:здравейте. аз не успях да снимам градините в Сарафово, но успях да открадна няколко снимки от градината на Ани

Дари, блазе ти, че си успяла да посетиш Сарафово и, разбира се Ани. От вас узнавам за красивите градини на Сарафово. Не бях ги виждала. Това, което виждам ми говори за дългогодишни грижи. Затова искам да окуража младите съфорумци-времето е пред вас и ако силно желаете, можете да се сдобиете с такива и дори по-красиви градинки. Аз бях на 50 години, като заявих на мъжа ми, че ще умра с отворени очи, ако не живея в къща с двор. Е, вече ще трябва да ги затворя като умирам, но не бързам, защото имам работа за още два живота, докато видя двора си такъв, какъвто го искам.
Ани, кажи какво направи с пепиното си, че да те зарадва с плод. Моето цъфна само веднъж, но излезе силен вятър и го обрули и повече цвят не видях. Вече съм си вкоренила чески, така, че ще пробвам догодина пак. Решила съм да ги засадя при доматите, защото и без това не ми харесва за между цветята.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот DarinaN » 07 Сеп 2009, 21:45

искам да уточня, че датата на снимките не е дата, на която са правени - апарата не е бил настроен . бях при Ани последната събота на август , което ще рече 28.08. - 29.08.

Ани :D , хайде обади се и кажи, че не се сърдиш за снимките :-p
Ани обеща да качи още снимки :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот SuN » 08 Сеп 2009, 11:09

DarinaN, резник от бугито дадоха ли ти поне :)
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот DarinaN » 09 Сеп 2009, 10:16

:) :)
Изображение

това достатъчно ли е, за да отговори на въпроса ти ? :) :)
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 14 Сеп 2009, 08:48

DarinaN написа:здравейте. аз не успях да снимам градините в Сарафово, но успях да открадна няколко снимки от градината на Ани :D
снимах най - любопитните за мене неща, но не всички, които исках. и понеже Ани нищо не ви е показала, ще го направя аз, а Ани обеща да качи още снимки.
ето някои от нейните растения :
Изображениепепино
Изображение тамарило
Изображениебугенвилия
Изображение а тук Ани ще помогне

радвам се, че бях там и се запознах с Ани . не успях да снимам банана, който расте на открито и има двуметрова издънка .... и още толкова много неща



Здравейте,тук съм вече.Лелееее,колко много сте изписали без мене и аз да не разбера. Първо да благодаря на Дари за гостуването,Аз също се радвам,че се запознах с нея.,тя е много интересен човек, аз го знаех още от преди де, но после се убедих отново.Да се похваля -донесе ми манго и карамбола.Те са добре,Даре.А туй последното е лоропеталум-някакъв китайски или японски храст.В момента ,в който го е снимала Дарето е в процес на втори цъвтеж
Ето гоИзображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 14 Сеп 2009, 08:53

baba_tzveta написа:
DarinaN написа:здравейте. аз не успях да снимам градините в Сарафово, но успях да открадна няколко снимки от градината на Ани

Дари, блазе ти, че си успяла да посетиш Сарафово и, разбира се Ани. От вас узнавам за красивите градини на Сарафово. Не бях ги виждала. Това, което виждам ми говори за дългогодишни грижи. Затова искам да окуража младите съфорумци-времето е пред вас и ако силно желаете, можете да се сдобиете с такива и дори по-красиви градинки. Аз бях на 50 години, като заявих на мъжа ми, че ще умра с отворени очи, ако не живея в къща с двор. Е, вече ще трябва да ги затворя като умирам, но не бързам, защото имам работа за още два живота, докато видя двора си такъв, какъвто го искам.
Ани, кажи какво направи с пепиното си, че да те зарадва с плод. Моето цъфна само веднъж, но излезе силен вятър и го обрули и повече цвят не видях. Вече съм си вкоренила чески, така, че ще пробвам догодина пак. Решила съм да ги засадя при доматите, защото и без това не ми харесва за

между цветята.



Донче,взимаш ми думите от устата. и аз така се чуствам относно дворчето и китките.Аз бях на 25 години като почнах,сега съм близо 50 и още съм далеч от идеала, който биха искали да видят очите ми.
А относно пепиното -права си дето трябва да се сее при доматите, гледа се също като тях направо в земята с колче, култуците се премахват и служат за вкореняване.Обича много слънце,вода и подхранване.Използвам естествена тор-кокоша или заешка-растворена ,размита и прибавям във лейкатазимата прибирам няколко вкоренени и ли някое по голямо сято в голяма саксия. Ако съда е малък -не става,не може да изхрани плода.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към КРАСИВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron